Левски с чиста победа над Добруджа 🏐

Волейболистите на Левски записаха лесна втора поредна и общо 14-а победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Андрей Жеков биха категорично Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) в мач от 20-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Левски София".

37 Efbet Супер Волей: Левски - Добруджа 07 (Добрич) 3:0 🏐

Така "сините" остават на 5-о място във временното класиране с 14 победи, 6 загуби и 45 точки. Добруджа пък остава на 11-а позиция със 7 победи, 13 загуби и 23 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от редовния сезон Левски гостува на Сливнишки герой (Сливница), а добричлии са отново гости, но на Славия. И двете срещи са във вторник (15 март) от 18,00 часа.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм на срещата, след което домакините от Левски взеха нещата в свои ръце. До края те бяха доминиращи и без проблем поведоха в мача след 25:22. Във втората част гостите от Добруджа взеха лек превес, който се запази до 10:8. Играта продължи точка за точка, а след равенството при 14:14 момчетата на Андрей Жеков ги пречупиха и увеличиха аванса си след 25:21.

Третата част продължи под диктовката на Левски, които бяха хегемон до 16:13. В следващите минути добричлии обърнаха резултата, като дори имаха геймбол при 24:22, но не съумяха да се възползват от него. Блокадата и атаката на "сините" заработи още по-добре и бе ключова за успеха, дошъл след 26:24 и 3:0.

Най-полезни за Левски станаха Гордън Люцканов (1 блок, 53% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане - +8) и Самуил Вълчинов (4 блока, 1 ас, 43% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане - +11) със 17 и 15 точки за победата.

Въпреки това, за Най-полезен играч (MVP) на мача беше обявен разпределителят на "сините" Владимир Станков.

За гостите от Добруджа Златко Кьосев (2 аса, 43% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +4) и Светослав Арнаудов (5 блока!, 1 ас и 50% ефективност в атака - +9) завършиха с 11 и 10 точки.

ЛЕВСКИ - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

ЛЕВСКИ: Владимир Станков 2, Боян Йорданов 3, Гордън Люцканов 17, Самуил Вълчинов 15, Лазар Бучков 7, Светослав Гоцев 5 - Владислав Иванов-либеро (Венислав Антов 6, Владимир Гърков, Дамян Колев-либеро)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 1, Георги Михалев 4, Златко Кьосев 11, Димитър Василев 8, Светослав Арнаудов 10, Александър Кордев 5 - Николай Тодоров-либеро (Калоян Канев 2, Георги Чалъков 2, Христо Енков)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg