Хебър удари Пирин в Разлог и спечели редовния сезон в Efbet Супер Волей 🏐

Шампионите от Хебър (Пазарджик) победиха Пирин в Разлог с 3:0 (25:16, 25:20, 25:18) в мач от 20-ия кръг, който се игра в зала “”Септември“ в Разлог.

Така възпитаниците на Камило Плачи спечелиха редовния сезон в Efbet Супер Волей, след като записаха 20-а поредна победа от 20 мача и с актив от 59 точки са недостижими на върха.

Освен това Хебър е сигурен 1/4-финалист, след като директно за там се класират първите 4 тима от редовния сезон.

Шампионите от Хебър поведоха още в самото начало на двубоя с Пирин с 5:3 и 6:4. “Пиринци” изравниха при 6:6 и 9:9, но след това възпитаниците на Камило Плачи дръпнаха с 12:9. Постепенно разликата нарасна на 6 точки при 16:10. Троен блок спря атака на Петър Петров за 23:15. Двоен блок на Виктор Йосифов и Брадли Гънтър спря атака на Петър Петров и Хебър спечели първата част с 25:16.

Волейболистите на Хебър поведоха със 7:4 в началото на втората част. Спас Байрен намали до 5:7. Шампионите дръпнаха с 13:10, а преднината се запази до 19:16, когато Тодор Алексиев игра успешно с блокадата. Ас на Виктор Йосифов и 21:17 за Хебър. Ас на Гьорги Гьоргиев направи резултата 23:18. Петър Петров намали до 19:23 след отлична атака на Петър Петров, дошла след страхотна игра на либерото Дафин Коцаков. Хебър спечели и втората част с категоричното 25:20.

Домакините от Пирин поведоха в началото на третата част с 6:5 и 9:8. Хебър изравни при 9:9, след като Спас Байрев си призна, че е докоснал мрежата. Постепенно шампионите наложиха превъзходството си и поведоха с 4 точки при 18:14. Успешни атака на Бредли Гънтър и Якопо Масари и 20:14 за Хебър. Блокада на Спас Байрев и Костадин Гаджанов спря атака на Тодор Алексиев - 16:21. Ас на Брадли Гънтър донесе успеха на Хебър в третата част с 25:18.

Реализатор за Хебър бе Брадли Гънтър с 14 точки.

Той бе избран и за най-полезен играч на мача - MVP.

Тодор Алексиев стана най-резултатен за Хебър с 14 точки (1 блок, 57% ефективност в атака, 31% перфектно и 62% позитивно посрещане - +11).

Брадли Гънтър добави 13 точки (3 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака - +10).

Якопо Масари се отличи с 12 точки (80% ефективност в атака, 45% перфектно и 68% позитивно посрещане - +8).

Спас Байрев стана най-резултатен в мача с 18 точки (1 ас, 55% ефективност в атака - +8).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (16:25, 20:25, 18:25)
ПИРИН: Любомир Агонцев , Спас Байрев 18, Петър Петров 6, Александър Симеонов 5, Костадин Гаджанов 7, Васил Атанасов 7 - Дафин Коцаков-либеро (Константин Нечев, Виктор Копанаров-либеро)
Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 3, Брадли Гънтър 13, Якопо Масари 12, Тодор Алексиев 14, Виктор Йосифов 9, Теодор Тодоров 5 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg