Дубълът на Етър победи Локо (Дряново)

Вторият отбор на Етър надигра Локомотив (Дряново) с 3:1 във Велико Търново. Двубоят е от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините започнаха по-добре. Христо Марков за малко не откри резултата само 180 секунди след първия сигнал на съдията. Това стори Росен Върбишки в 9-ата минута след центриране отдясно. Малко след това Ерик Костов уцели гредата. Превъзходството на „виолетовите“ продължи до 20-ата минута. След това гостите изравниха играта. В 25-ата минута Мартин Ботев излезе очи в очи с Пресиян Петков, но пропусна да изравни, стреляйки над вратата. Десетина минути по-късно при сходна ситуация Кристиян Димитров удвои аванса на Етър. „Железничарите“ взеха инициативата в началото на втората част и доминираха в следващите десетина минути. Тогава капитана им Константин Йорданов върна интригата, реализирайки за 2:1 след центриране отляво. След това играта се пренесе в централната част на терена. Четвърт час преди края Ерик Костов вкара третия гол за търновлии, възползвайки се от пас на Христо Марков. Последният също можеше да се разпише, но не надигра Ивайло Петков в 85-ата минута.

Дубълът на Етър се настройва за трудна битка с Локо (Дряново)