Мъри бесен след мача: Омръзна ми да се занимавам със страхливи хора

Наставникът на Левски Станимир Стоилов бе много недоволен от това, че днешната среща срещу ЦСКА - София не се отложи с 24 часа. Двата отбора завършиха 0:0, а след сблъсъка Мъри заяви:

“Футбол се игра първите 10-15 минути. Нашият отбор започна така, както очаквах - контролирахме положението. След 15-ата минута нямаше футбол.

Омръзна ми да се занимавам със страхливи хора, които да вземат правилни решения в името на футбола. Който и да беше победил, това не е футбол. Преди срещата теренът беше в перфектно състояние. После заваля. Казах на съдията, че това не е футбол. Исках утре да се изиграе мача. Правим се, че не чуваме. Затова сме на това дередже. Това не е футбол.

След като има обилен снеговалеж, е елементарно - прекъсваш мача и се играе след 24 часа. Какво ще стане?

Видяхте как играхме първите 10-15 минути и после видяхте какво стана.

Вече го казах: първенството ще започне след 10 април. Щом на хората им харесва да играем хокей на лед и снежни топки… Преследваме едно точкогонство.

Почти 45 минути с човек по-малко младите ни футболисти играха с желание, но исках да ги видя на прекрасен терен. Нашите млади момчета щяха да играят добър футбол, дори и да бяхме загубили.

Все някой друг е виновен. Никой не поема отговорност за нищо. Левски искаше да покаже, че е напреднал. Да видим дали сме готови да играем с първите два отобра в класирането. Исках да гледам футбол”, заяви ядосаният Станимир Стоилов.

Снимки: Борислав Трошев