ФА Къп: Ливърпул и Челси продължават напред

Ливърпул, Челси и Саутхамптън се класираха за четвъртфиналите на Купата на Англия. Мърсисайдци победиха Норич с 2:1, а Челси се измъчи при гостуването си на Лутън, но спечели с 3:2. "Светците" пък се справиха с Уест Хам и постигнаха успех с 3:1.

Отборът на Томас Тухел спечели с 3:2 при гостуването си на втородивизионния Лутън Таун, който е шести в Чемпиъншип. Домакините повеждаха на два пъти и водеха с 2:1 на почивката. През второто полувреме Тимо Вернер изравни, а след това асистира на Ромелу Лукаку за победния гол.

На "Анфийлд" срещу Норич Ливърпул изигра силно първо полувреме, в което Такуми Минамино отбеляза два гола. След почивката отборът на Юрген Клоп се отпусна и допусна гол, дело на Лукас Руп, но "канарчетата" не стигнаха до нещо повече, въпреки че имаха една добра възможност.

Вчера Мидълзбро поднесе изненадата, след като отстрани Тотнъм, а Манчестър Сити и Кристъл Палас също продължиха напред. Утре Евертън приема аматьорския Боръм Ууд, а в понеделник, 7 март, е последният осминафинал, който противопоставя Нотингам и Хъдърсфийд. Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен утре преди двубоя на "Гудисън Парк".