Мартин Тошев вкара гол, но отборът му загуби финала за Купата на Казахстан

Българският нападател Мартин Тошев вкара гол за своя клуб Шахтьор (Караганди) на финала за Купата на Казахстан, но тимът му падна след изпълнение на дузпи от сочения за фаворит Кайрат. Редовното време завърши 2:2, в продължението двата отбора си размениха по още едно попадение и резултатът стана 3:3. Истински трилър се разигра при дузпите, където Кайрат спечели с 9:8.

Бразилската звезда Вагнер Лав вкара два пъти за Кайрат преди почивката, за да изведе своите напред 2:0 с точни изстрели в 6-ата и в 20-ата минути. Михаил Габишев върна едно попадение в 48-ата минута, за да дойде и моментът на Мартин Тошев, който възстанови равенството за 2:2 четвърт час преди мача.

Шахтьор получи дузпа в продълженията и в 97-ата минута излезе напред след точното изпълнение на Айдос Татъбаев. Съдията Игор Чесноков отиде да гледа ВАР, където видя, че има нарушение на Маки Баняк срещу Идрис Умаев. Но 10 минути преди края на допълнителните 30 минути резервата Артур Шушеначев изравни за 3:3.

При първите пет опита от наказателните удари двата тима направиха по един пропуск. След това продължиха до грешка и тя дойде при четвъртия опит, в който вратарят Покатилов спаси удара на Абилайхан Назимканов. По този начин Кайрат взе утешителния трофей в страната, след като Тобол със Саид Ибраимов в треньорския екип изненада всички и спечели титлата.