РБ Лайпциг търси първи трофей в турнира за Купата на Германия след два загубени финала

Няколко отбора, начело с двукратния финалист РБ Лайпциг, са готови да уловят шанса си и да спечелят Купата на Германия в отсъствието на водещите отбори, които вече бяха елиминирани от турнира.

Рекордьорът по трофеи в надпреварата Байерн Мюнхен отпадна във втория кръг след загубата с 0:5 от Борусия Мьонхенгладбах, който след това бе елиминиран на осминафиналите. Същото се случи и с другия фаворит Борусия Дортмунд. На четвъртфиналите останаха едва четири отбора от Бундеслигата, като нито един от тях не е печелил Купата на страната. Останалите четири тима в тази фаза са от втория ешалон. Тимът на Лайпциг, който загуби финала от Байерн през 2019-а и от Дортмунд през миналия сезон, среща втородивизионния Хановер в един от четвъртфиналите в сряда.

Лайпциг се намира в отлична форма в последно време и е считан за топ претендент за трофея. Тимът разчита много на френския нападател Кристофър Нкунку, който има 23 гола и 13 асистенции в 35 мача. "Този ​​човек е специален", каза съотборникът му Тайлър Адамс. Хановер елиминира Гладбах в миналия кръг и с победата през уикенда с 2:0 над Холщайн Кил вече е на шест точки от опасната зона на втора дивизия. "Това ще даде сила на отбора, включително за най-важното събитие в сряда срещу Лайпциг", каза треньорът Кристоф Дабровски.