ЦСКА 1948 претендира за два спестени червени картона на Левски, пуска жалба срещу съдията

Ръководството на ЦСКА 1948 ще пусне жалба срещу съдията Васимир Ел-Хатиб, който ръководи срещата с Левски (0:2) от 21-ия кръг на efbet Лига. На калния терен в Бистрица и двата тима имаха доста претенции към рефера. Домакините искаха червен картон за Хосе Кордоба през първата част и за Андриан Краев веднага след паузата, докато гостите претендираха за такъв на Симеон Петров десетина минути преди края на двубоя.

Близки до щаба на ЦСКА 1948 пратиха до редакцията на Sportal.bg видео на ситуацията, в която претендират, че Кордоба е трябвало да бъде изгонен в 35-ата минута. Тогава панамецът посегна с лакът към капитана на домакините, след като Галин Иванов го блъсна в гръб. Играчът с №33 на “червените” се хвана за лицето и падна на земята. По време на срещата положението беше гледано с ВАР и реферът Васимир Ел-Хатиб даде знак играта да продължи, като нито отсъди фал, нито даде картон. Въпреки това от тима на Николай Киров смятат, че са ощетени в дадената ситуация. Според "червените" в началото на второто полувреме имащият вече жълт картон Анди Краев, (б.а първият доста оспорван от "сините"), трябваше да бъде пратен под душовете, след като изрита пред наказателното поле на Левски Галин Иванов. Именно тогава бяха и най-големите претенции на домакините, а резултатът в този момент бе 1:0 в полза на “сините”.

Левски удари ЦСКА 1948

Напомняме, че десет минути преди края на мача Уелтон падна на земята след шпагат на Петров, като всички от щаба на “сините” искаха фал и червен картон, но реферът подмина ситуацията. Наложи се ВАР отново да гледа положението, но отново първоначалното решение на съдията не бе променено.