Черноломец (Попово) започна с победа в Дончево

Черноломец (Попово) стартира пролетния полусезон на Североизточната Трета лига с 2:1 като гост на Устрем (Дончево) в среща от 14-ия кръг на първенството. Заслужен успех за селекцията на треньорския тандем Илиян Станчев – Илиян Памуков. Отборът им започна по-добре. Предимството материализира неостаряващия Беадир Беадиров с удар от границата на наказателното поле. Домакините реагираха мигновено и само след 180 секунди възстановиха равенството. Точен от фаул беше Николай Илиев. До края на полувреме момчетата на Димитър Димитров бяха по-добри. След почивката обаче поповския тим владееше инициативата. Създаде положения пред отсрещната врата и реализира едно от тях. Това се случи в 63-ата минута, когато Ясен Василев вкара победния гол след асистенция на Тихомир Кънев. Накрая отбора от Дончево се активизира и имаше шансове да изравни, но ги пропиля. Успехът изкачи Черноломец на второто място в класирането, редом до третия тим на Лудогорец.

Устрем (Дончево): Излизаме за победа срещу Черноломец