Черно море пречупи Локомотив (София) на заснежения "Васил Левски"

Черно море триумфира над Локомотив (София) на заснежения "Васил Левски" в среща от 21-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" победиха с 3:0 своя опонент. Матиас Курьор (5) беше точен за гостите, а малко по-късно Илия Димитров пропусна да изравни от дузпа. Евгений Сердюк (29, 68) удвои, а през второто полувреме отбеляза и втория си гол. Мачът трябваше да започне в 15:15ч. на националния стадион "Васил Левски", но заради натрупалия сняг началото на срещата беше отложено с няколко минути. И двата тима се нуждаят от трите точки. За домакините те са важни в битката за оцеляване, докато за гостите пък победата може да ги доближи до топ 3.

Сериозен сняг се изсипа над София, като се очакваше становището на двата клуба и главният съдия дали двубоят ще се проведе. В крайна сметка мачът не беше отложен, като на всеки 15 минути имаше прекъсване, за да бъдат почиствани очертанията. Системата ВАР не можеше да бъде използвана заради липсата на линии.

Още в 5-ата минута гостите от Варна успяха да се възолзват от тежкия терен и неразбирателството в защитата на Локомотив. Даниел Димов намери Матиас Курьор в наказателното поле, а нападателят с едно докосване прати топката в мрежата.

В 16-ата минута домакините от София изпуснаха дузпа. Тя беше отсъдена за игра с ръка на Велислав Василев в наказателното поле. Топката отскочи много неприятно от заснежения терен, което даде повод на Георги Давидов да посочи точката за дузпа. С изпълнението ѝ се нагърби Илия Димитров, чийто удар беше отразен от Дюлгеров.

В 29-ата минута Евгений Сердюк удвои за "моряците". След дълго подаване на Васил Панайотов нападателят изскочи зад гърба на защитата на Локомотив. Георгиос Катсикас не успя да пресече паса със своя шпагат, което позволи на Сердюк да излезе очи в очи с Александър Любенов и да се разпише. Той отпразнува гола си с фланелка, призоваваща "Не на войната в Украйна".

В 45-ата минута Курьор пропусна чудесна възможност за втори гол в мача. Той пробва технично отиграване, което завърши с удар в аут.

20 Локомотив (София) - Черно море

В 58-ата минута се стигна до ново разбъркване пред наказателното поле на Черно море, което завърши с неточен удар на играч на Локомотив. В 67-ата минута Пинсон влезе остро в наказателното поле и стреля, но снегът намали значително силата на удара и топката стана лесна за Дюлгеров. В ответната атака гостите от Варна стигнаха до трети гол. Александър Любенов и Катсикас не се разбраха, а Васил Панайотов внесе допълнителен смут с опита си да отнеме топката. Тя достигна до Сердюк, който отбеляза втория си гол в мача с шут към опразнената врата.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Матиас Курьор (5)
0:2 Евгений Сердюк (29)
0:3 Евгений Сердюк (68)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 14. Дейвид Малембана, 58. Октавио Мантека, 9. Илия Димитров, 7. Александър Александров, 93. Виржил Пинсон;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатков Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов, 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк;