Хубчев: Времето работи за нас, Берое трябва да оцелее като клуб

Наставникът на Берое Петър Хубчев обяви след равенството (1:1) с Ботев (Пловдив), че отборът му е играл силно 50-55 минути. След това се е върнал в защита и е допуснал изравнителен гол. Въпреки това специалистът е оптимист, че времето работи в полза на заралии.

“Мисля, че 50-55 имнути играхме добре, бяхме агресивни в единоборствата, тактически стояхме добре. Времето работи за нас, тъй като първо физически не сме подготвени както трябва. Дойдоха хора, които бяхме принудени да вземем. След 55-ата минута автоматично започнахме да мислим за защита на резултата и винаги се получава така.

Трябва да се опитаме да вдигнем физическата подготовка.

Държа на думите си, с тази договорка съм дошъл тук. Берое трябва да оцелее като клуб. Нещата лека-полека се случват. Следващите три-четири месеца ще са критични.

Мариани е показал, че е добър футболист, но не е играл от доста време. Камара и Фуртадо са с проблеми. Тунгара също имаше проблеми”, каза Хубчев.

Снимки: Владимир Иванов