Партизан отстрани Бдин за купата на АФЛ в трилър с 18 дузпи

Партизан елиминира Бдин (Видин) в Червен бряг с 8:7 след изпълнения на дузпи и се класира за северозападния финал на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. В 90-те минути съперниците си вкараха по един гол. Бдинци започнаха мача само с трима титуляри, а четирима такива отсъстваха от тима на Партизан. Домакините владееха инициативата през първото полувреме. Създадоха обаче само една възможност за гол, но Христо Димов я пропиля. Този развой се запази до 70-ата минута. Дотогава Петьо Славчев на два пъти пропусна да вкара във видинската врата. В последните 20 минути в игра за Бдин влязоха Калоян Цветков, Ангел Цолов, Андрей Атанасов и Станислав Жеков. Тогава на терена настъпи равновесие. В 73-ата минута, топката беше центрирана към червенобрежката врата и в стремежа си да я избие Борислав Иванов си вкара с глава автогол. След това Славчев пропусна да изравни. В 85-ата минута авторът на автогола беше изведен на добра позиция, но уцели гредата. Секунди преди края Калоян Тодоров центрира и Славчев с крак възстанови равенството – 1:1 и остави развръзката за дузпите. В задължителните по 5 удара от бялата точка, съперниците пропуснаха по веднъж – домакините 4-ия, а гостите 5-и. Следващите по 2 изпълнения бяха точни. Последва по 1 пропуск. Така спора трябваше да разрешат двамата вратари. Видинският Росен Вергилов изпълни, но червенобрежкия Веселин Ганчев спаси. Последният обаче прониза мрежата на Бдин за окончателното 8:7. Точни за селекцията на Любомир Иванов бяха – Калоян Тодоров, Станислав Антонов, Христо Димов, Галин Великов, Петьо Славчев, Момчил Стоянов и Веселин Ганчев.

Така Партизан се класира за финала на Северозапад, където очаква победителя от двубоя Локомотив (Мездра) – Локомотив (Горна Оряховица).