Светкавичен гол на Влахович не стигна на Юве да вземе преднина в битката с Виляреал

Отборите на Виляреал и Ювентус не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си от 1/8-финала в Шампионската лига. Двата тима направиха доста равностоен мач на "Естадио де ла Серамика" и резултатът изглежда справедлив. Гостите като че ли могат малко повече да съжаляват, че не си тръгнаха с позитивен резултат от Испания, след като поведоха със светкавичен гол още в 32-ата секунда на Душан Влахович. Виляреал обаче успя да се добере до равенството с попадение на Дани Парехо в 66-ата минута. Така сблъсъкът между двата тима изглежда ще бъде решен на реванша в Торино.

Домакините излязоха с Арно Данжума и Джовани Ло Селсо в предни позиции. Те бяха подкрепяни от Саму Чуквуезе и Алберто Морено по двете крила, а в средата на терена си партнираха Етиен Капу и Дани Парехо.

Гостите заложиха на Алваро Мората и Душан Влахович атака и Уестън Маккени и Хуан Куадрадо на двете крила. Адриен Рабио и Мануел Локатели пък имаха задачата да движат играта в центъра на терена.

Още в първата минута на двубоя Ювентус поведе в резултата, а Душан Влахович отбеляза в дебюта си в Шампионската лига. Сърбинът получи дълъг пас в наказателното поле, овладя на гърди с гръб към вратата, но изненадващо се обърна рязко и стреля между двамата играчи, които го пазеха, за да прати топката в мрежата за 0:1.

Виляреал имаше нужда от няколко минути да се отърси от шока, но постепенно домакините успяха да пренесат играта в по-предни позиции. В 13-ата минута те стигнаха и до първа голова възможност и тя бе доста добра. Ло Селсо бе изпуснат в близост до вратата и стреля от движение, като топката се отби от гредата.

Само три минути по-късно последва нов отличен шанс за домакините. Чуквуезе подаде успоредно на голлинията и Данжума с пета прати топката по посока на вратата, но Войчех Шчесни внимаваше и спаси.

След това Юве отново взе нещата в свои ръце. В 25-ата минута Влахович увлече двама защитници в пеналта и върна за Мануел Локатели, който стреля от дистанция, но над вратата.

В 33-ата минута гостите организираха нова хубава атака. Мората получи пас в наказателното поле, но ударът му бе крайно разочароващ.

"Жълтата подводница" отговори с далечен шут на Етиен Капу, но малко над напречната греда.

Ювентус направи промяна на полувремето, като Леонардо Бонучи се появи на мястото на Алекс Сандро.

Още в 1-ата минута на втората част гостите стигнаха до шанс за гол. Уестън Маккени центрира към Алваро Мората, който стреля от воле, но на сантиметри от вратата.

Първият шанс за Виляреал за второто полувреме бе в 57-ата минута, когато Алберто Морено получи в близост до вратата, но ударът му не затрудни особено Шчесни.

Две минути по-късно Куадрадо шутира от дистанция, но не особено успешно. След това пък Дани Парехо обстрелва вратата на гостите, но и той не бе точен.

Домакините издебнаха своя шанс в 66-ата минута и се възползваха от една от малкото неточности в отбраната на съперника. Дани Парехо се промъкна зад защитата и влезе в наказателното поле, Етиен Капу го видя и с прекрасен пас го изведе на стрелкова позиция, а ветеранът отдвижение отбеляза за 1:1.

В 85-ата минута Влахович отново демонстрира класата си. Той получи пред наказателното поле, освободи си пространство и стреля много опасно, но вратарят спаси.

В крайна сметка мачът завърши без победител и развръзката остана за реванша, който се очертава да бъде повече от любопитен.