В Аталанта са бесни от съдийството

Старши треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини отказа да застане пред медиите след равенството срещу Ювентус (1:1). Спортният директор на клуба Умберто Марино обаче изрази недоволство от съдийството и даде за пример ситуацията от първото полувреме, когато Войчех Шчесни излезе извън наказателното си поле, за да спре Тюн Купмейнерс. Между двамата имаше контакт и “бергамаските” поискаха червен картон за полския страж. Домакините имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на Матайс де Лихт

“Мога само да кажа, че е чудесно, че Лука Марели вече не е съдия”, заяви Марино по повод анализите на бившия рефер в студиото на DAZN.

Алегри е доволен от точката, държи на мнението си, че шампион ще е Интер

“Нека бъдем сериозни. Шчесни трябваше да бъде изгонен с червен картон, а освен това не получихме дузпа за играта с ръка на Де Лихт. Отборът се представи много добре, но в края не ни достигна късмет. Момчетата заслужават похвала, защото показаха, че не отстъпваме на Ювентус”, продължи Марино

Той призна, че за Аталанта е все по-трудно да изненадва съперниците си и добави, че Фиорентина, Лацио и Рома не бива да бъдат отписвани от борбата за четвъртото място.