Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Стивън Петков остана на пейката при мощна победа на Фейрензе

Отборът на Фейрензе записа мощна победа с 4:1 в домакинството си на СК Фарензе от 21-ия кръг на португалската Втора лига. Българският нападател Стивън Петков обаче остана на пейката и не влезе в игра. Макар да има 10 гола от началото на сезона 26-годишният софиянец все още не може да си спечели титулярно място в състава на Руи Ферейра.

Иначе точни за успеха на Фейрензе днес бяха Ешпиньо в 18-ата и 46-ата минута от дузпа, Телес в 51-ата и Андре Родригеш в 94-ата минута. За гостите пък се разписа Кристиан Понде в 36-ата минута.

Тази победа изведе Фейрензе до 3-ото място във временното класиране с 39 точки и само 1 зад лидера Каса Пиа. СК Фарензе е на 15-ата позиция с 20 точки.