Виляреал срази Бетис като гост

Виляреал записа втора поредна победа в Ла Лига, след като надделя с 2:0 като гост над Бетис. Двубоят бе от 23-ия кръг на испанското първенство. Защитникът Пау Торес даде аванс на Виляреал в резултата в 41-ата минута, когато с глава заби топката в противниковата врата след центриране на Алберто Морено от корнер. Победата на гостите затвърди френският халф Етиен Капу с гол в 83-ата минута. Капу порази целта със страхотен шут извън наказателното поле след асистенция на Ману Тригерос.

Така тимът на Унай Емери заема шесто място в класирането с 35 точки, като е само на точка зад петия Атлетико Мадрид. Бетис остава трети с 40 точки, на 10 зад лидера Реал Мадрид и на 7 от градския си съперник Севиля. Бетис е и на 2 точки пред Барселона.