Заха впечатли с невероятен гол и разочарова със слаба дузпа при реми на Кристъл Палас

Отборите на Норич и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1 на „Кероу Роуд“ в двубой от междинния 24-и кръг в Премиър лийг. Така „канарчетата“ останаха непобедени в трети пореден мач от английския елит, а техният опонент не е спечелил нито веднъж в последните си четири шампионатни срещи.

Още в 38-ата секунда на двубоя Теему Пуки откри резултата в полза на домакините, като се разписа с полуволе. След това обаче мачът премина под диктовката на гостите, които могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победата. В 43-ата минута Жан-Филип Матета прати топката във вратата на Норич, но голът му бе отменен заради засада. Неговият тим все пак стигна до изравнително попадение в 60-ата минута, когато Уилфрид Заха беше точен с невероятен далечен удар. Само три минути по-късно именно той можеше да донесе пълен обрат в мача, тъй като получи възможността да изпълни дузпа след фал на Макс Аарънс срещу Джоел Уорд. Изпълнението от бялата точка на Заха обаче беше крайно разочароващо, като той дори не умери вратата. До края на мача „орлите“ продължиха със своя натиск, но той не доведе до желания от тях резултат.

Норич остава в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция в класирането с актив от 17 точки, а със своите 25 пункта Кристъл Палас е 13-и в подреждането.