Марица (Пд) загуби от Том (Томск)

Марица (Пловдив) загуби с 0:2 от руския Том (Томск) в контролна среща, играна във вторник в Анталия.

Маричани показаха много добра игра през първото полувреме, но многобройните пропуски пред вратата на противника и отличните изяви на руския вратар лишиха пловдивския тим от попадение. Стражът на Том спаси страхотен удар на Валери Домовчийски от около 25 метра. По-късно Александър Праматаров посрещна с глава хубаво центриране на Симеон Вешев, но топката премина на сантиметри от гредата. При отлична атака на „Марица“ Домовчийски пропусна топката за Мариян Тонев, който комбинира с капитана на отбора. Домовчийски пое топката и я насочи в долния ъгъл на вратата, но стражът на руския тим спаси. Пак той изби в корнер удар на Станислав Маламов от малък ъгъл. Петър Атанасов също можеше да отбележи, но вратаря успя с крак да избие удара му. При една от атаките на Том последва удар, а Илия Николов изби, но при добавката Обивалин бе точен в 38-ата минута.

След почивката ролите се размениха и по-активен бе тима на Том, който създаде повече положения. В 49-ата минута Дмитриев се възползва от недобре изчистена топка и направи 2:0. Добрите намеси на Петър Начев, както и гредата, помогнаха на пловдивчани да не получат друг гол.

Срещата пропуснаха Даниел Спасов, Георги Георгиев, Станимир Димитров и Виктор Петков, които проведоха тренировка, както и от Веселин Марчев, на когото бе дадена почивка.

Последната проверка за Марица е на 3 февруари срещу друг руски тим – Ротор (Волгоград)

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Лазов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Валери Домовчийски – капитан, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Мариян Тонев. (Петър Начев, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Христиан Димитров, Теодор Фърков, Айкут Янъков, Милен Танчев)