Марица отстъпи от елитен сръбски тим

Тимът на Марица (Пловдив) отстъпи и втората си проверка на лагера в Турция. “Пиратите” загубиха с 0:1 от сръбския Раднички (Крагуевац) в Белек. Попадението бе дело на Ристович в 60-ата минута.

Интересното е, че “жълтите” играеха по-добре до гола на сърбите, като нямаха късмет да поведат в резултата. През първата част и гредата спаси “червените” след удар на Янко Георгиев.
Двубоят на пловдивчани бе изгледан от президента на клуба Христо Христов, а срещата пропусна голмайсторът Мариян Тонев.

Наставникът Николай Димитров направи шест рокади от поражението с 1:2 от казахстанския Каспий.

Марица загуби от казахстанци първата си контрола в Турция

Той заложи на Илия Николов под рамката на вратата, а Димитър Аврамов, Георги Иванов, Йордан Пейчинов и Симеон Вешев бяха в защита. Янко Ангелов и Сами Мехмедов бяха опорните халфове в схемата 4-2-3-1, а младият Александър Прамататов бе плеймейкър. Опитнитне Петър Атанасов и Станислав Маламов действаха на двата фланга, а капитанът Валери Домовчийски водеше атаката.

Преди почивката по-активният тим на Марица пропусна две-три възможности, а веднъж и гредата спря тима. Втората част обаче започна по-добре за 16-ия в сръбския елит, който можеше да поведе още с подновяването на играта. В 60-ата минута капитанът Ковачевич проби добре и атаката завърши с гол на Никола Ристович.

Димитров вече бе започнал да прави промени и постепенно смени целия отбор. Вратарите на Марица показаха добър рефлекс и спасиха вратата си от нов гол.

Накрая нов гол нямаше и Марица запита трето поражение през тази зима.

Следващите две проверки Марица ще срещне руските Том (Томск) и Ротор (Волгоград).

МАРИЦА: 12. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 22. Георги Иванов, 20.Йордан Пейчинов, 7. Симеон Вешев, 29. Янко Ангелов, 6. Сами Мехмедов, 8. Александър Прамататов, 77. Петър Атанасов, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски