Кайседо игра, а Еквадор направи огромна крачка към Световното

Голмайсторът на ЦСКА - София Жорди Кайседо игра около четвърт час за Еквадор в световната квалификация срещу Перу. Еквадорците стигнаха до 1:1 при визитата си в Лима, въпреки че водеха почти през целия мач. Равенството също устройва състава на Густаво Алфаро, който заема трето място в класирането и само много лошо развитие на двубоите от последните два кръга в зона КОНМЕБОЛ може да го лиши от участие на Мондиал 2022.

Майкъл Естрада откри за Еквадор още във 2-ата минута, но след почивката перуанците натиснаха и успяха да изравнят чрез Едисон Флорес в 69-ата. Победата щеше да класира гостите за финалите още днес, но и сега задачата им не изглежда трудна. Еквадор води с 3 точки пред Уругвай и 4 пред Перу, а двата преследвача ще се срещнат помежду си на 24 март и няма как едновременно да спечелят. В същия ден Кайседо и компания гостуват на Парагвай, който вече не се бори за нищо. Възможно е дори точка да се окаже достатъчна за "Ла Три". В последния кръг еквадорците приемат Аржентина, която отдавна се класира, и ще имат още един шанс да подпечатат визите си за Катар.

Преди няколко дни Еквадор завърши 1:1 с Бразилия, като в немалки периоди надигра звездната селекция на Тите. "Трикольорите" доминираха и срещу Перу след ранния гол на Естрада. Нападателят се възползва от грешка в защитата на Перу и елегантно пусна топката покрай излезлия да го пресрещне Педро Галезе.

Перуанците не успяха да направят нищо интересно в атака до почивката. Домакините лесно губеха топката в средата на терена и трябва да са доволни, че не допуснаха втори гол, защото пред Карлос Груесо се откри отлична възможност, но халфът стреля над напречната греда секунди преди края на полувремето.

Перу заигра доста добре след почивката и Ернан Галиндес трябваше да спасява силен удар на Йошимар Йотун. Пред другата врата близо до гола беше Алан Франко в 58-ата минута. Перуанците се добраха до изравнително попадение в 69-ата минута, когато Луис Адвинкула центрира на далечната греда и Флорес се разписа с глава.

Краят на мача беше много нервен, защото "инките" на всяка цена се нуждаеха от победа. Жорди Кайседо влезе в 81-ата минута на мястото на голмайстора Естрада, но не можа да се прояви, защото отборът му се стремеше да запази ценната точка.