Уругвай вкара в 1-ата минута и разгроми Венецуела

Лесна победа с 4:1 срещу аутсайдера Венецуела изкачи Уругвай на четвъртото място квалификациите за Мондиал 2022 в зона КОНМЕБОЛ. Домакините доминираха изцяло в двубоя на "Сентенарио" и постигнаха изразителен успех с голове на Родриго Бентанкур (1'), Хьорхян Де Араскаета (23'), Единсон Кавани (45') и Луис Суарес (53') - д.

Уругвайците бяха в серия от 4 поредни загуби, преди да вземат много важни три точки в гостуването си на Парагвай, а днес нямаха никакви проблеми срещу последния в класирането. "Урусите" направиха летящ старт и поведоха още в 1-ата минута с гол на Бентанкур. Новото попълнение на Тотнъм посрещна лошо отбита от защитата топка и я прати в мрежата на Фаринес.

Второто попадение беше дело на Де Араскаета в 23-ата минута. Атаката започна от Диего Годин, а Факундо Пелистри проби до аутлинията и подаде на халфа на Фламенго и той не сбърка. Последваха няколко пропуска на Суарес и Кавани, но в самия край на полувремето нападателят на Манчестър Юнайтед се разписа. Той реагира най-бързо след разбъркване в наказателното поле и със задна ножица заби топката в опразнената врата.

Домакините продължиха да притискат съперника и през второто полувреме. В 49-ата минута те получиха дузпа за нарушение на Ферареси, която Суарес пропусна. Реферът обаче нареди изпълнението да бъде повторено и този път звездата на Уругвай преодоля Фаринес.

При 4:0 домакините намалиха тмепото и позволиха на съперника да върне един гол. Негов автор стана Хосеф Мартинес в 65-ата минута след груба грешка на Хосе Хименес. Малко преди това гол на Кавани беше отменен заради съвсем тънка засада.

Уругвай вече има 22 точки и се намира на 4-о място в класирането. В последните два кръга двукратните световни шампиони ще посрещнат Перу и ще гостуват на Чили.