Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лудогорец стигна до минимална победа над грузинци в последната си контрола в Турция

Лудогорец се наложи с минималното 1:0 над грузинския гранд Динамо (Тбилиси) в контролна среща, провела се в Турция. Това бе и последна проверка за момчетата на Анте Шимунджа на турска земя, за които следващата седмица стартира efbet Лига. Иначе двата тима изиграха сравнително равностоен мач, като положения имаше и пред двете врати. Въпреки това падна само едно попадение, реализирано от Стефан Баджи в 69-ата минута. Динамо на два пъти удари страничния стълб на Серджио Падт, а в 75-ата минута бе отменен гол на Габедава. Впечатление в срещата направи честата нужда от влизането медицински екип на терена, заради немалкото сблъсъци между играчи на двата тима.

Лудогорец отряза французи за Доминик Янков

Грузинският тим започна по-настойчиво срещата и още в първата минута Анзор Меквабишвили се откъсна сам срещу Падт. Капитанът на Динамо прехвърли нидерландския страж, но Оливие Вердон успя да избие от голлинията. В 6-ата минута Станислав Биленки стреля силно с десния крак от разстояние, но ударът му се отклони от левия страничен стълб на вратата на разградчани.

11 Лудогорец - Динамо (Тбилиси)

7 минути по-късно добра атака на Динамо доведе до това Барне Осей да напредне отдясно и да стреля в далечния ъгъл, но за щастие на родния тим топката излезе в аут.

В 27-ата минута дойда и първата по-сериозна опасност пред вратата на грузинския тим. Спас Делев центрира прекрасно към дебнещия в наказателното поле Ихинио Марин. Нападателят на “зелените” намери добре топката, но ударът му бе неточен и излезе в аут.

В следващите минути Лудогорец взе инициативата и бе по-активният тим, поглеждайки повече към вратата на съперника. Въпреки това обаче чисти положения липсваха. 4 минути преди края на първата част Усман Камара опита късмета си от далечно разстояние, но крайно разочароващо. Така двата тима се оттеглиха без голове на почивката.

Второто полувреме започна с добра възможност за Лудогорец, когато в 48-ата минута Текпетей изведе влезлия като резерва Брандао сам срещу вратаря. Топката дойде малко дълга за нападателя на разградчани, но въпреки това той успя да нанесе удар, който Кереселидзе изби.

Малко по-късно Камара проби отляво към центъра и нанесе удар от границата на наказателното поле, след който кълбото удари за втори път страничния стълб на вратата на Серджио Падт.

Последва нов период, в който “орлите” натиснаха своя съперник, но без особен успех. В 66-ата минута Шоу опита изненадващ удар към вратата на грузинския страж, но той безпроблемно улови.

3 минути по-късно българският тим пресира високо своя съперник и това даде резултат. Баджи успя да пресече пас на централния бранител Кавадагяни и да излезе сам срещу вратаря на Динамо. Халфът на “зелените” стреля в близкия ъгъл и с помощта на гредата опъна мрежата зад Кереселидзе.

Отборът от Тбилиси взе инициативата в следващите минути и търсеше изравнителния гол. В 74-ата минута Кавадагяни центрира добре и намери Гиорги Габедава, който успя да вкара от въздуха. Попадението обаче не бе зачетено заради засада. 10 минути по-късно топката профуча опасно покрай вратата на Серджио Падт след изпълнение на пряк свободен удар от страна на грузинците.

До края Динамо владееше повече топката, но така и не успя да стигне до изравнителното попадение. Така Лудогорец завърши лагера си в Турция с победа над грузинския вицешампион.

ЛУДОГОРЕЦ 1:0 ДИНАМО (ТБИЛИСИ)
1:0 Баджи (69)

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 21. Жак Карначник, 24. Оливие Вердон, 51. Илкер Будинов, 23. Мануел Шоу, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 9. Ихинио Марин, 37. Бърнард Текпетей, 90. Спас Делев

Динамо: 33. Давит Кереселидзе, 3. Александър Каландадзе, 39. Саба Кавадагяни, 19. Симон Беньо, 2. Георги Майсурадзе, 27. Анзор Меквабишвили, 23. Гиорги Мойстрапишвили, 38. Усман Камара, 18. Барне Осей, 9. Гиорги Габедава, 26. Станислав Биленки