Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Динамо (Киев) разгроми Лудогорец

Лудогорец допусна тежко поражение с 1:4 от Динамо (Киев) в предпоследната си контрола на турска земя.

Украинският гранд дръпна с преднина от четири гола след точни изстрели на Гармаш (12 д.), Витиньо (40), Шапаренко (47) и Шкурих (74), а Десподов вкара от дузпа в 77-ата минута.

Разградчани изиграха слаб мач, с много грешки в отбрана, и заслужено инкасираха първа загуба в прездезонните контроли, която дойде и след две груби съдийски грешки. Първият гол на Динамо падна от дузпа, която бе свирена за нарушение извън наказателното поле. Малко по-късно, при резултат 1:0 за украинците, той не даде 11-метров наказателен удар за Лудогорец.

Първата сериозна опасност бе пред украинската врата. Каули отправи шут по земя от границата на наказателното поле в 5-ата минута, Бушчан изби неубедително, но извади къдмет, че топката не попадна в краката на играч в зелено.

В 12-ата минута Динамо откри резултата. Това стори Гармаш, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Шоу, което бе извън пеналта. Халфът на орлите бе декориран с втори жълт картон и напусна игра, а на негово място влезе Сантана.

В 17-ата минута се получи идентично положение, но пред вратата на Динамо. Десподов бе съборен на границата на пеналта, но този път реферът не показа бялата точка, а изкара ситуацията извън наказателното поле, ощетявайки за втори път българския шампион.

В 33-ата минута Десподов центрира добре отдясно към Сотириу, но сантиметри не достигнаха на кипъреца да вкара с глава от три-четири метра. Четири минути по-късно Рик стреля, топката се отклони от крак на бранител и срещна напречната греда.

Пет минути преди края на първата част Динамо вкара втори гол. Падт не се намеси добре при шут от дистанция и изпусна топката, която излезе в корнер. След неговото изпълнение непокритият Витиньо реализира фронтално от близка дистанция.

В 43-ата минута Динамо бе блризо и до трето попадение. Витиньо проби отляво и центрира на задната греда към непокрития Капаваев, който отправи шут от воле, но Падт демонстрира рефлекс и изби.

Към края на полувремето двата отбора заформиха здраво бутане в центъра на терена, а съдията охлади страстите с по един жълт картон.

Две минути след началото на втората част Динамо поведе с 3:0 сред точен удар на Шепаренко.

Малко по-късно, в 49-ата минута, Пластун бе близо да върне един гол след центриране на Десподов, но изстрелът му с глава профуча над гредата.

В 74-ата Шкурих завърши добра многоходова атака на украинците за 4:0.

Три минути по-късно Десподов бе съборен в наказателното поле и вкара отсъдената дузпа за крайното 1:4.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (КИЕВ) 1:4

0:1 Гармаш 12 д.
0:2 Витиньо 40
0:3 Шапаренко 47