ЦСКА - София допусна разгромна загуба от Академия Пандев в последната контрола в Турция

Отборът на ЦСКА - София допусна тежко поражение с 0:4 от Академия Пандев във втората контрола на "червените" за деня. Попаденията за северномакедонския състав реализираха Пандев (33), Бакар (53), Ивановски (69) и Георгиев (72). В първата проверка футболистите на Стойчо Младенов надиграха с 5:1 Шахтьор (Караганда).

ЦСКА - София прегази Шахтьор (Караганда), Йомов с гол директно от корнер

На трибуните бе техническият директор на "червените" Алан Пардю, който проследи играта на столичани. От първата минута за отбора на Стойчо Младенов стартира 17-годишният босненски бранител Харад Каламуич. Младокът кара пробен период при "червените". Той обаче бе заменен след само 30 минути игра.

В 12-ата минута Маурисио Гарсес направи добър пробив, който завърши с техничен удар, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Малко по-късно Сашко Пандев опита шут от около 20 метра, но право в ръцете на Димитър Евтимов.

В 33-ата минута футболистите на Академия Пандев стигнаха до първия гол в контролата. Капитанът на тима Сашко Пандев получи топката на границата на наказателното поле и с изключително техничен удар прехвърли Димитър Евтимов.

Малко преди края на първата част Калоян Кръстев отправи удар с глава, но стрелецът не успя да намери целта.

В 53-ата минута "сините" стигнаха до втори гол. Бакар се разписа с точен шут, който попадна в мрежата на Димитър Евтимов.

В 69-ата минута преднината на северномакедонския тим стана класическа. Зоран Ивановски се превърна в автор на гола. След това попадение Алан Пардю си тръгна от терените на "Фанатик тур".

Три минути по-късно футболист на Академия Пандев проби по десния фланг, след което пусна пас към Пепи Георгиев, който на празна врата прати топката за четвърти път в мрежата на стража на "червените".

В рамките на десетина минути Димитър Евтимов направи две много добри спасявания, които не позволиха на "сините" да стигнат до пети гол.

Малко преди края на мача вратарят на ЦСКА - София трябваше отново да се намесва решително. Това бе и последната интересна ситуация във финалната проверка на "червените" в Турция.

0:4 Георгиев (72)

Стартов състав на ЦСКА - София: Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев