ЦСКА - София прегази Шахтьор (Караганда), Йомов с гол директно от корнер

ЦСКА - София се разправи с Шахтьор (Караганда) в контролна среща. Възпитаниците на наставника Стойчо Младенов победиха с 5:1 казахстанския си съперник, въпреки че допуснаха изоставане в резултата още в началните минути. Никола Косталюк (5) извде Шахтьор напред, но Амос Юга (13) възстанови равенството. Георги Йомов (24) направи пълен обрата за "червените" с гол, отбелязан директно от корнер. Отново Йомов (31) беше точен с втория си гол в мача, а в добавеното време на първата част Амос Юга (45+1) също удвои головата си сметка. Иван Турицов (62) се разписа след точно изпълнение на дузпа. Двубоят се проведе на терените на "Титаник спорт център", като излезлият се дъжд влоши състоянието на тревното покритие.

Още в 5-ата минута Шахтьор поведе на ЦСКА - София с гол на Никола Косталюк. До попадението се стигна след чудесно центриране на Тимур Досмангабетов от левия фланг, което намери Косталюк в наказателното поле. Нападателят беше изпуснат от защитата в червено и с глава насочи във вратата на Бусато.

Много бързо българският тим възстанови равенството чрез Амос Юга. Греъм Кери изпълни фаул. Ударът му срещна горната греда, след което в наказателното поле настъпи суматоха. Най-съобразителен бе Амос Юга, който прати топката в мрежата с удар от около метър до голлинията.

В 23-ата минута стражът на Шахтьор се намеси добре при опасен шут на Кери. От последвалия корнер Георги Йомов отбеляза страхотно попадение. Директно от ъгловото флагче крилото на ЦСКА - София завъртя топката и я прати към далечния ъгъл на вратата, за да може да се оплете в мрежата.

В 31-ата минута Йомов отбеляза своя втори гол в мача. Той беше намерен с дълго подаване и показа скоростта си, при която се възползва от лошия шпагат на Ромди Муртазаев. Стражът Игор Цуприков излезе напред, но Йомов не трепна, преодоля и него, след което насочи удара си в опразнената врата.

В 44-ата минута Бусато улови в ръцете си удар на Косталюк, отправен с глава. Така се стигна до добавеното време на първото полувреме, в което ЦСКА - София стигна и до четвърти гол. След центриране Амос Юга беше оставен непокрит на втора греда. Халфът стреля от въздуха и първоначално ударът му беше отразен от стража Игор Цуприков. Главният съдия обаче видя, че топката е преминала голлинията с пълния си обем и зачете попадението.

През първите 15 минути на второто полувреме нямашесериозни голови опасности пред двете врати. В 62-ата минута ЦСКА - София получи правото да изпълни дузпа. Турицов беше намерен в наказателното поле от Георги Йомов. Бранителят на "червените" бе съборен, което доведе до дузпа. Зад топката застана именно Турицов, който беше точен с хладнокръвен удар.

В 69-ата минута Бисмарк Чарлс стреля встрани от вратата от отлична позиция за гол. Той потърси далечния ъгъл, но ударът му изневери. В 82-ата минута гредата спаси Бусато след удар на футболист на Шахтьор.

ЦСКА - СОФИЯ - ШАХТЬОР 5:1
0:1 Никола Косталюк (5)
1:1 Амос Юга (13)
2:1 Георги Йомов (24)
3:1 Георги Йомов (31)
4:1 Амос Юга (45+1)
5:1 Иван Турицов (62 д)

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс.

ШАХТЬОР: 78. Игор Цуприков, 55. Иван Граф, 29. Тимур Досмангабетов, 8. Стефан Букарац, 27. Владимир Хозин, 44. Един Рустемович, 88. Рохер Каняс, 15. Джордже Чосич, 25. Ромди Муртазаев, 10. Николай Косталюк, 3. Кирил Маляров;