Салах поведе Египет към полуфинал

Египет е третият полуфиналист в Купата на африканските нации, след като осъществи обрат за победа с 2:1 след продължения над Мароко в 1/4-финален сблъсък от турнира. С основна роля за успеха на “фараоните” беше звездата на Ливърпул Мохамед Салах, отчел се с гол и асистенция.

Мачът започна по чудесен начин за “лъвовете на Атлас”, които бързо получиха дузпа заради фал на Айман Ашраф срещу Ашраф Хакими. Софиан Буфал беше хладнокръвен от бялата точка и така откри резултата в 7-ата минута. Тази преднина обаче беше заличена в 53-ата минута. Тогава при центриране от корнер Мохамед Абделмонеим стреля с глава, а Ясин Буну изби топката. Тя обаче попадна право при Салах, който беше точен със своята добавка.

До края на редовното време нито един от двата отбора не стигна до нов гол и така двубоят влезе в продължения. Всичко се реши в 100-ата минута, когато Салах сътвори чудесен пробив и подаде топката към Мохамед Трезеге, който я прати в противниковата мрежа за победното попадение. Малко преди края на срещата Салах можеше да се разпише за втори път, но пропусна да го направи на празна врата при контраатака на неговия тим.

Така на полуфиналите Египет ще се изправи срещу Камерун, който вчера надви Гамбия с 2:0.