Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Младоците на Левски не се дадоха на лидера в Словения

Отборите на Левски и Марибор завършиха наравно 2:2 равенство в третата проверка на "сините" от подготовката в Турция. Попадениета за българите бяха дело на Хосе Кордоба, който даде аванс на столичани в 36-ата минута, а Здравко Димитров донесе равенството в 77-ата минута. Лидерът в Словения обърна с два бързи гола в края на първото полувреме, през втората част два пъти и гредите спасиха Николай Михайлов. Така играчите на Станимир Стоилов останаха без победа, но нямат и поражение в Белек. Мъри заложи на един от най-младите отбори в историята на Левски, като трябва да е доволен от това, които демонстрираха в голяма част от мача неговите възпитаници. Отличен дебют направи Филип Кръстев, а Уелтон също записа първи минути. 17-годишният Пламен Андреев бе вратар, Патрик-Габрил Галчев (20), Ван дер Каап (23), Хосе Кордоба (20) и Цунами (26) бяха в защита. Асен Митков (16), Филип Кръстев (20) и Андриан Краев (22) бяха халфове. Марин Петков (18), Димитър Костадинов (22) и Билал Бари (24) пък действаха в атака.

Наско Сираков и Илиана Раева гледат на живо Левски

Двубоят беше наблюдаван на живо от собственика на 26-кратните шампиони Наско Сираков, който пристигна вчера от София, а днес изгледа сутрешното занимание на тима. Капитан за "сините" пък бе 17-годишният Пламен Андреев.

Интересно присъствие на мача между Левски и Марибор

Най-новото попълнение в селекцията на столичани Филип Кръстев беше титуляр и имаше ролята на плеймейкър зад Билал Бари.

17-годишен капитан изведе Левски срещу Марибор

Наставникът Станимир Стоилов не можеше да  разчита със сигурност на Георги Миланов, но бразилецът Уелтон вече бе възстановен и се очаква да дебютира и да запише 15-20 минути. Младият Асен Митков отново беше титуляр, въпреки че е едва на 16 години.

В първите си две проверки на турска земя "сините" завършиха 1:1 с поляците от Гурник (Забже) и 1:1 с чехите от Бохемианс

Марибор, който през 2016-а година отстрани Левски в Лига Европа след две равенства, е основен фаворит за титлата на своята страна. "Лилавите" са лидери на полусезона с актив от 39 точки, а след две седмици стартират първенството срещу друг познат на родния гранд - Олимпия (Любляна).

45 Левски - Марибор

Началните 15 минути на срещата не предложиха интересни моменти пред двете врати, като чисти голови положения липсваха. Все пак трябва да се отбележи доста по-активната игра от страна на сините футболисти. В 30-ата минута Марин Петков получи възможността да стреля от фаул. Той избра изпълнение в долния десен ъгъл, при което вратарят на Марибор внимаваше и с плонж успя да улови топката.

Така се стигна до 36-ата минута, в която Хосе Кордоба изведе Левски напред в резултата. До попадението се стигна след изпълнение на фаул от страна на Марин Петков. Той центрира чудесно в наказателното поле, където Кордоба надскочи защитник на Марибор и обърна ъгъла хубав удар с глава за 1:0.

В 42-ата минута Марибор много бързо стигна до изравнителен гол чрез Ян Репас. Защитата на Левски позволи на халфа да стреля от границата на наказателното поле и той с мощен шут опъна мрежата зад Пламен Андреев.

В последнта минута на първото полувреме Марибор стигна до пълен обрат чрез Джордже Иванович и грешка на Патрик-Габриел Галчев. Той получи чуден пас от Мудрински към втора греда и не сбърка от метър разстояние до голлинията.

В началото на второто полувреме в игра се появи стражът Николай Михайлов. Той зае мястото на Пламен Андреев, излязъл на терена с капитанската лента. В 47-ата минута Цунами изпълни фаул и затрудни вратаря на Марибор, който се наложи да спасява вратата си. Четири минути по-късно Цунами проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Билал Бари се извиси във въздуха и нанесе удар с глава. Топката обаче прелетя над напречната греда.

В 57-ата минута можеше да се стигне до куриозен гол във вратата на Михайлов след изчистване на Андриан Краев. Топката описа коварна парабола и се отби в горната греда на Левски. В 60-ата минута този път страничната греда спаси Ники Михайлов. Джордже Иванович избяга зад защитата на столичани и озовал се очи в очи с вратаря на Левски стреля в гредата.

Веднага след това наставникът на Марибор предприе цели девет промени в състава си.

В 77-ата минута Левски стигна до изравнителния гол с попадение на появилия се от резервната скамейка Здравко Димитров. Той получи подаване в наказателното поле и с прекрасен финт изпрати бранител в другата посока. Пред крилото на Левски се откри възможността да стреля и той направи точно това. Димитров потърси далечния ъгъл на вратата, като с удара си преодоля вратаря на Марибор.

ЛЕВСКИ - МАРИБОР 2:2
1:0 Хосе Кордоба (36)
1:1 Ян Репас (42)
1:2 Джордже Иванович (45)
2:2 Здравко Димитров (77)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Димитър Костадинов, Билал Бари
Резерви: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Радослав Цонев, Здравко Димитров, Иван Горанов, Уелтон, Димитър Андонов, Денис Динев, Антоан Стоянов

МАРИБОР: 1. Азбе Юг, 22. Мартин Милец, 32. Неманя Митрович, 4. Уотсън Макс, 12. Грегор Сикошек, 29. Антоан Макамбу, 15. Ян Репас, 8. Марко Алвир, 99. Нино Жугели, 12. Джордже Иванович, 91. Огнен Мудрински​