Левски с равенство срещу чехи, двама тийнейджъри титуляри за "сините"

Отборът на Левски и чешкият Бохемианс завършиха 1:1 във втората проверка на българите през тази зима в Белек. Билал Бари беше точен в 13-ата минута, а Роман Квет изравни в 47-ата минута. Двата тима удариха и по една греда. Първата част момчетата на Стоилов показаха добро лице в дебюта на Килиан ван дер Каап, като от първата минута играха двама тийнейджъри - Асен Митков и вратарят Пламен Андреев.

“Сините”, които стартираха контролите на лагера с равенство 1:1 срещу поляците от Гурник (Забже), направиха няколко промени в стартовия състав.

Левски започна контролите с хикс срещу поляци със световен шампион и странно съдийство

Най-интересното е, че 16-годишният Асен Митков отново бе титуляр в центъра на терена, но този път бе в ролята на плеймейкър. Младият футболист впечатли с изявите си и Станимир Стоилов отново заложи на него от първата минута. Мъри пусна от самото началото и двете зимни попълнения Келиан Ван дер Каап и Цунами. Нидерландецът имаше едва две-три тренировки с тима, но си партнира с Хосе Кордоба в центъра на защитата. Той замени получилия травма в първата среща Гьоко Зайков. Бразилецът също дебютира от първата минута на поста ляв защитник.

Младият 17-годишен страж Пламен Андреев стартира под рамката на вратата, тъй като Ники Михайлов пропусна двубоя.

Ясен Петров и Акрапович гледат “сините”

Андриан Краев и Драган Михайлович също се завърнаха сред титулярите. Георги Миланов и бразилецът Уелтън пък отново не взеха участие в мача поради травми.

"Зелените" от Прага зимуват на 12-то място във временното класиране на Чехия, като имат 18 точки след 19 изиграни мача. Тимът на Людек Клюсачек е съставен предимно от местни футболисти, като в атака се подвизаваше френският нападател Ибрахим Кейта.

Младият тим на Левски беше по-активен от първата минута и пробваше да играе с висока преса и на скорост. Това затрудняваше чехите, които на контраатака отправиха един удар без да затруднят Андреев. Бари бе повален от вратаря, но дузпа нямаше, тъй като таранът бе преди това в положение на засада.

В 13-ата минута Левски отбеляза първото си попадение от игра през 2022-а година. Точен бе Бари, който се възползва от грешка в защитата на “зелените”. Преди това Цунами проби отляво и се опита да намери бившия играч на Монтана, който след рикошет в бранител на противника се оказа очи в очи с вратаря и даде аванс на “сините”.

Последваха няколко добри възможности за играчите на Стоилов. Краев стреля далеч от целта, след което Бари не завърши с точен изстрел хубава атака, започнала от Митков. Младокът изведе добре и Петков, но защитата на чехите се справи. Цунами също пробва, но бранител в зелено спаси.

В 37-ата минута Бартек удари горната греда на Андреев с глава. Гредата спаси и чехите в 44-ата минута, когато Бари стреля с глава след подаване на Цунами.

На почивката Стоилов пусна Здравко Димитров, Иван Горанов, Денис Динев, Патрик-Габриел Галчев, които смениха Ван дер Каап, Цунами, Митков и Петков.

Още с първата си атака след почивката чехите стигнаха до равенството. Резервата Роман Квет бе точен с удар в близкия ъгъл на Андреев.

Бари пропусна да стреля при добра ситуация, а след това Достал пробва рефлекса на Андреев от другата страна на терена. Антоан Стоянов също влезе на терена и стреля глава, но без да затрудни вратаря на чехите. Същото стори и Кордоба, а Андреев трябваше да избива в корнер минута по-късно.

В 89-ата минута Андреев спаси "сините" от поражение, като спаси вратата си след удар отблизо.

С втората проверка приключи и първата част от подготовката на Левски. 26-кратните шампиони ще останат в Турция, но ще подновят тренировки на 26 януари, след което ще изиграят още четири проверки преди да се завърнат в София. Две от тях са срещу Марибор и Динамо (Киев).

ЛЕВСКИ 1:1 Бохемианс