Голяма битка и никакво зрелище между Милан и Юве зарадваха Интер

Милан и Ювентус завършиха наравно 0:0 на „Джузепе Меаца“ в сблъсък от 23-ия кръг на Серия "А". Играчите на двата отбора се бореха с голямо желание за всяка топка, но определно разочароваха откъм голови положения. Нито "росонерите", нито "бианконерите" могат да са доволни от този резултат, който обаче облагодетелства лидера в класирането Интер.

Стефано Пиоли предприел четири промени в състава си след злощастната загуба с 1:2 от Специя. Двамата капитани Алесио Романьоли и Давиде Калабрия се завърнаха като титуляри, след като оздравяха от коронавирус. В халфовата линия пък стартира Сандро Тонали, който миналия кръг изтърпя наказание. По десния фланг този път атакуваше Жуниор Месиас, а Златан Ибрахимович отново беше централен нападател.

Масимилиано Алегри направи пет промени сред стартовите си 11 след успеха с 4:1 над Сампдория за Купата на Италия. Войчех Шчесни се завърна на вратата, а капитанът Джорджо Киелини – в защита. В средата на терена се появиха Родриго Бентанкур и Уестън Маккени, а този път партньор на Алваро Мората в атака беше Пауло Дибала.

Заради мерките за коронавирус в Италия на мача можеха да присъстват не повече от 5 хиляди зрители. Ето защо „Курва Суд“ устрои невероятно посрещане на играчите на „Дявола“ пред стадиона. На трибуните пък можеше да се забележи присъствието на Андреа Пирло и Адриано Галиани.

Още в 4-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Алекс Сандро срещу Калабрия, но вместо това реферът даде фал в полза на противниковия отбор. В 12-ата минута Хуан Куадрадо реши да стреля след свой дрибъл, но го направи неточно. В 20-ата минута "росонерите" осъществиха прекрасна комбинация, която доведе до удар на Рафаел Леао, който обаче беше отразен от Шчесни. В 28-ата минута Ибрахимович напусна терена с травма на ахилесовото сухожилие в десния си крак, а на негово място се появи Оливие Жиру. В 30-ата минута Калабрия опита техничен удар, който мина на сантиметри от вратата. Малко след това десният бек се отчете с нов пропуск. В 36-ата минута Мануел Локатели отправи разочароващ удар.

В 51-ата минута Матия Де Шилио центрира чудесно към Мората, чийто удар с глава обаче не намери целта. В 56-ата минута Леао опита далечен удар, с който подари топката на Шчесни. Малко след това Калабрия центрира към Жиру, който с глава отклони топката, очаквайки напразно Месиас да е на правилното място. Секунди по-късно именно действие на бразилеца предизвика претенции на Мората за дузпа, каквато не беше отсъдена. В 63-ата минута Тео Ернандес пробва далечен шут по земя, с който не затрудни Шчесни. В 69-ата минута Жиру стреля с глава и така прати топката в ръцете на вратаря. В 85-ата минута резервата Уестън Маккени стреля с глава и пропусна последното по-интересно положение в мача.

С това реми Милан се свлече на третата позиция в класирането, тъй като в този кръг беше задминат от Наполи, който също има 49 точки в актива си, но и по-добра голова разлика. Също така „Дявола“ увеличи изоставането си от лидера Интер на 7 пункта. Ювентус не успя да задмине Аталанта и така остана на петото място с 42 точки на сметката си.

МИЛАН - ЮВЕНТУС 0:0

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Романьоли, Ернандес, Тонали, Крунич, Месиас, Диас, Леао, Ибрахимович

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Ругани, Киелини, Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Локатели, Маккени, Дибала, Мората