Гол в 92-рата минута спаси Реал Мадрид от неочаквана загуба

Водачът в класирането Реал Мадрид и Елче завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 22-ия кръг на Ла Лига. Лукас Бойе изведе Елче напред в резултата в 42-рата минута, а 9 минути по-рано Карим Бензема пропусна дузпа за домакините. В 76-ата минута Пере Мия бе точен за 0:2. Гостите изглеждаха съвсем близо до победата, но тя все пак им се изплъзна. В 82-рата минута Лука Модрич вкара гол за столичани от дузпа. Във втората минута на добавеното време пък централният защитник Едер Милитао донесе точката на лидера в класирането. Равенството позволи на "лос бланкос" да съберат 50 точки и така те са с 4 пред втория Севиля, който вчера също допусна грешка у дома, завършвайки 2:2 със Селта. Елче пък е по-скоро в битката за оцеляване и всяка точка е ценна за водения от Франсиско тим, който е 15-и в подреждането с 23 точки.

Преди броени дни двата тима премериха силите си, но на терена на Елче, за Купата на краля и Реал Мадрид стигна до драматична победа с 2:1 след продължения. Сега отново "белите" се измъчиха срещу този съперник, като едва се спасиха от поражение, въпреки че създадоха много повече опасности за противниковата врата, а стражът на гостите Едгар Бадия направи чудеса от храброст през първото полувреме.

Реал оцеля в луд мач и обрат в продълженията

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти бе заложил на нападателен тризъбец Винисиус Жуниор - Карим Бензема - Еден Азар, а Лукас Перес и Лукас Бойе бяха двамата футболисти в най-предни позииции за валенсианци.

Преди началото на мача "белите" почетоха легендарния Пако Хенто, който е изключително важна фигура в историята на клуба от испанската столица. Хенто почина по-рано тази седмица на 88-годишна възраст.

След "тихи" първи десетина минути, в 11-ата "белите" сътвориха първата сериозна опасност за вратата на Елче. Винисиус Жуниор и Карим Бензема комбинираха помежду си по блестящ начин и това позволи на бразилеца да се промъкне и да излезе в прекрасна голова позиция пред вратата на Едгар Бадия. Вини Жуниор обаче не успя да преодолее стража и домакините пропиляха страхотна възможност за гол. Три минути по-късно играчите на Анчелоти сътвориха нова хубава атака, при която Еден Азар подаде на Тони Кроос, а намиращият се извън наказателното поле германски халф отправи топовен изстрел към противниковата врата, но не успя да порази целта.

В средата на първото полувреме травма получи Тете Моренте от Елче и наставникът Франсиско бе принуден да извърши смяна, като пусна в игра Фидел.

В 27-ата минута Дейвид Алаба потърси с дълъг извеждащ пас Карим Бензема, французинът овладя по брилянтен начин топката с едно докосване и стреля към вратата на Елче, но Бадия спаси. В 30-ата минута "белите" организираха много хубава атака, при която Лукас Васкес отдясно потърси Еден Азар, белгиецът много далновидно пропусна топката и Каземиро стреля, но Бадия пак спаси.

"Лос меренгес" получиха златен шанс да излязат напред в резултата в 33-ата минута. Еквадорският бек на Елче Елибелтон Паласиос извърши нарушение в наказателното поле срещу Винисиус Жуниор, след като секунди преди това Пере Мия загуби топката, притиснат от Тони Кроос. Решението на рефера Рикардо де Бургос бе дузпа и зад топката застана Бензема. Силният удар на французина обаче изненадващо не намери очертанията на вратата и резултатът остана непроменен - 0:0.

Стигна се до 42-рата минута, когато, изненадващо на фона на картината на терена, гостите излязоха напред в резултата. Фидел получи топката отляво на вратата на Тибо Куртоа и центрира много добре към Лукас Бойе. Аржентинският нападател бе изпуснат от централните бранители Едер Милитао и Дейвид Алаба, а това му позволи с глава да изпрати без особени трудности топката във вратата - 0:1.

Секунди след гола на Бойе Реал можеше да изравни резултата. Бензема с великолепен пас изведе Ферлан Менди в опасна за противника зона, но ударът на френския ляв бек бе спасен от Бадия. В добавеното време Бадия направи поредното си спасяване в двубоя, този път след шут на Бензема. В последните секунди вездесъщият Бадия за пореден път реагира брилянтно, този път след много хубав изстрел от фал на Тони Кроос и двата тима се оттеглиха в съблекалните за почивка при аванс от един гол за гостите.

В началото на второто полувреме реферът първоначално посочи бялата точка, отсъждайки втора дузпа за мадридчани, този път след падане на Еден Азар в наказателното поле на Елче. Белгиецът падна след съприкосновение с Диего Гонсалес, но след преглед на ситуацията с ВАР арбитърът промени решението си и домакините в крайна сметка не изпълниха втора дузпа. По-късно такава все пак имаше.

Четвърт час след началото на второто полувреме Тони Кроос стреля силно, но неточно от границата на наказателното поле. Играчите на Анчелоти изглеждаха видимо изнервени от негативния за тях развой на мача и за стража на Елче Бадия имаше много по-малко работа дотук през втората част. Междувременно Лука Йович смени Бензема, а Родриго влезе в игра на мястото на Кроос в състава на "лос бланкос".

В 70-ата минута Винисиус направи пропуск за Реал, а малко след това Куртоа спаси без особени трудности удар с глава на играч на Елче след центриране от фал. Така се стигна до 76-ата минута, когато Пере Мия направи резултата 0:2. Бойе подаде по чудесен начин на влезлия в наказателното поле Мия, а левият халф с прекрасен диагонален удар по земя не позволи на Куртоа да предотврати попадението и Елче вече изглеждаше сензационно близо до победата.

Малко след това Каземиро уцели греда за Реал с глава след центриране от корнер. Домакините не се обезсърчиха от лошия резултат и в 82-рата минута върнаха едно от попаденията. Хърватският ветеран Лука Модрич бе точен от дузпа с технично изпълнение. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Пере Мия след центриране от ъглов удар.

Финалният натиск на Реал Мадрид все пак даде резултат в 92-рата минута, когато Едер Милитао се извиси над бранителите на Елче след центриране на Винисиус и с глава изпрати топката във вратата, като по този начин "лос меренгес" избегнаха първо поражение за сезона в Ла Лига на "Сантиаго Бернабеу".