Реал оцеля в луд мач и обрат в продълженията

Реал Мадрид преодоля осминафиналите на Купата на Краля по изключително драматичен начин. Отборът на Карло Анчелоти спечели с 2:1 гостуването си на Елче след продължения, в които паднаха и трите гола в мача. Гонсало Верду откри резултата в 103-ата минута, а секунди преди това Марсело получи червен картон. Останали с 10 човека, "белите" стигнаха до пълен обрат във второто продължение, когато резервите Иско и Еден Азар се разписаха. Драмата бе пълна и в 120-ата минута попадение на Елче бе отменено заради нарушение, а след това Пере Мила получи втори жълт картон.

Преди двубоя с минута мълчание бе почетена легендата на Реал Мадрид Франсиско Хенто, който почина преди два дни. Самата среща започна на изключително високо темпо с положения и пред двете врати. И двата отбора заложиха на открит и атакуващ футбол.

След няколко ситуации, които не доведоха до точен удар, се стигна до десетата минута. Тогава Елче пропусна огромна възможност да открие резултата. Хосан Фернандес бе намерен великолепно от Гумбау. Той пусна остра топка към Карийо, който на метър от голлинията пред опразнената врата успя да не я уцели, а прати кълбото нагоре, то се удари в гредата и излезе извън терена.

Отговорът на Реал бе добър пробив на Камавинга, който завърши с неточен удар. На моменти тимът на Анчелоти изглеждаше, че има предимство, но домакините действаха отлично и в защита, и в нападение, като продължаваха да създават положения. В 25-ата минута отново Карийо завърши атака на Елче. Той стреля с глава от добра позиция, но в обсега на Лунин и вратарят се намеси.

Тази ситуация сякаш ядоса Реал и "белите" стигнаха до няколко поредни възможности. Първо пробив на Винисуис завърши с неточен удар. След това комбинация между него и Марсело даде възможност на Камавинга да стреля от добра позиция, но изстрелът бе право във вратаря. Двамата бразилци на няколко пъти развинтиха защитата на съперника. Следващата възможност бе завършена с неточен удар на Родриго. Сериозният натиск на гостите в последните минути на полувремето не завърши с гол, Елче оцеля в този период и се оттегли на почивката без допуснат гол.

След почивката отборът на Анчелоти имаше предимство и по-голям контрол върху срещата, като не допускаше опасности пред вратата си. Реал търпеливо чакаше своята възможност, но не се откриваха много пролуки, а домакините играеха по-предпазливо. През втората полувреме положенията бяха рядкост за разлика от вихрената първа част.

В опит да намери победата в редовното време Анчелоти промени халфовата линия, като пусна в игра Модрич и Каземиро на мястото на Валверде и Камавинга, който получи и контузия. Към края на мача натискът на Реал се увеличаваше. В 77-ата минута удар на Каземиро бе отразен от вратаря на домакините Вернер. Секунди по-късно Винисиус проби и навлезе в наказателното поле, но не успя да намери съотборник. Малко по-късно бразилецът стреля право в ръцете на Вернер след добра комбинация на "белите".

Реал Мадрид така и не успя да пробие защитата на съперника в редовното време и се стигна до продължения. В тях Елче сякаш намери нови сили и оказа по-сериозна съпротива, отколкото през второто полувреме. Удар на Гимбау от фал бе спасен от Лунин.

В 102-ата минута блестяща бърза атака на домакините преодоля защитата на Реал. Топката стигна до влезлия като резерва Тете Моренте и Марсело го повали малко пред наказателното поле. Бразилецът получи директен червен картон, тъй като Моренте излизаше сам срещу вратаря. От последвалия фал Гонсало Верду стреля в стена, но топката се върна при него и той отново я насочи към вратата, тя се отклони в Дани Себайос и влетя в мрежата.

Въпреки че остана с човек по-малко, Реал се хвърли в търсене на изравнителен гол и стигна до него в началото на второто продължение. Каземиро намери Себайос на добра позиция, той стреля неубедително, но Иско сложи крака си и отклони топката към мрежата. В 116-ата минута "белите" стигнаха до втори гол и той отново бе дело на резерва. Еден Азар, който се появи в игра в края на редовното време, бе изведен прекрасно от Каземиро, заобиколи вратаря и прати топката в опразнената мрежа.

Драмата не бе приключила и в 120-ата минута Фидел прати топката във вратата на Реал. Попадението обаче не бе зачетено поради нарушение на Верду срещу Начо. При протестите Пере Мила получи жълт картон, който за него бе втори и той напусна терена, а феновете на Елче си тръгнаха разочаровани от стадиона, след като бяха толкова близо до знаменита победа.

ЕЛЧЕ - РЕАЛ МАДРИД 1:2
1:0 - Верду (103)
1:1 - Иско (108)
1:2 - Азар (116)