Септември (Тервел) надви Волов (Шумен) в контрола

Футболистите на Волов (Шумен) загубиха първата си контрола срещу Септември (Тервел) по време на зимната пауза преди началото на пролетният дял от първенството в Североизточна Трета лига. Двубоят се игра днес, въпреки студеното време, на стадиона в Хитрино пред малобройна публика.

В началото на контролата двата отбора заиграха на доста високи обороти, като и пред двамата вратари имаше доста изгодни за гол ситуации, пропуснати от нападателите. Въпреки голямото желание за отбелязването на гол, той падна минута преди последния съдийски сигнал за първата част, реализиран от Алекс Наков във вратата на Дениз Александров – 1:0.

В началото на втората част гостите от Тервел се настаниха трайно в игралното поле на Волов и след няколко опасни атаки към вратата на Стефан Петков успяха да обърнат мача в своя полза. Дениз Кадир нахлу мощно в наказателното поле на шуменци и с плътен удар възстанови равенството. Няколко минути след това Кристиян Пешков се възползва от суматохата в наказателното поле на символичните домакини и от близко разстояние превзе вратата им за 1:2.

Десетина минути преди края на мача Димитър Игнатовски с плътен удар от рамките на наказателното поле порази вратата на гостите – 2:2. Минута преди края на двубоя голмайсторът на Септември (Тервел) реализира нов гол, с което оформи и крайното 2:3.