Много нерви, два червени картона и равенство в първата проверка на ЦСКА – София

Отборите на ЦСКА – София и Стал (Миелец) завършиха при резултат 1:1 в първата контрола на "червените" за 2022 година. Калоян Кръстев откри резултата в 27-ата минута, когато засече с глава центриране на Мохамед Осман. Коки Хинокио изравни в 55-ата минута, за да спаси отбора си от загуба. ЦСКА – София получи два червени картона през второто полувреме. Иван Турицов и Тибо Вион бяха изгонени от главния съдия, но тимът завърши двубоя в пълен състав, тъй като на техните места се появиха Асен Дончев и Мохамед Осман.

В днешния сблъсък край тъчлинията не присъства Стойчо Младенов, който е болен. Вместо него тимът бе воден от Анатоли Нанков. В стартовия състав на "червените" видяхме талантите Асен Дончев и Росен Божинов, които си партнираха в защита с Юрген Матей и Брадли Мазику. Под рамката на вратата пък бе Димитър Евтимов. Халфовете бяха Жеферсон и Карло Мухар, а пред тях действаше сирийският национал Мохамед Осман, който е на проби. Тримата в атака бяха Яник Вилсхут, Бисмарк Чарлс и Калоян Кръстев.

Проверката започна с натиск на поляците. В шестата минута футболистите на Стал направиха бърза атака по десния фланг, която завърши с удар на Мачей Домански.

В 27-ата минута "червените" откриха резултата. Мохамед Осмен центрира много добре в наказателното поле от пряк свободен удар. Там най-съобразителен се оказа Калоян Кръстев, който с глава не остави шансове на полския страж.

Интересно впечатление в играта на ЦСКА – София направи това, че Бисмарк Чарлс и Калоян Кръстев разменяха своите позиции на терена, като българският нападател стартира на върха на атаката, но на няколко пъти се ротира с Канцлера, който пък започна по десния фланг. Именно тази промяна донесе и хубав пробив на Калоян Кръстев по крилото. Той успя да центрира към ганаеца, но стрелецът не се възползва добре от тази ситуация.

Секунди преди края на първата част Осман пробва удар, който обаче премина над вратата.

През второто полувреме се появи изцяло нов състав на терена за "червените". Анатоли Нанков пусна в игра Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Калоян Пехливанов, Алексис Коли, който също е на проби, Амос Юга, Федерико Варела, Тибо Вион, Хамза Чатакович, Георги Чорбаджийски и Жорди Кайседо.

В 55-ата минута Стал (Миелец) стигна до изравнителното попадение. Футболистите се възползваха от грешка в разиграването на топката на ЦСКА – София. Кълбото стигна до Коки Хинокио, който стреля, Густаво Бусато показа рефлекс, но не достатъчен, за да спре кълбото да попадне в мрежата му.

В 65-ата минута Иван Турицов получи червен картон. Двата отбора обаче се разбраха и в игра отново се появи Асен Дончев, който бе на терена през първата част.

В 72-ата минута Тибо Вион също получи червен картон. На негово място влезе националът на Сирия Мохамед Осман.

В 79-ата минута Федерико Варела изведе Хамза Чатакович очи в очи със стража на поляците, но ударът на босненеца премина на сантиметри от целта.

До края на срещата не видяхме повече положения пред двете врати, като логично контролата завърши без нови попадения.

Следващата проверка за "червените" е срещу австрийския Хартберг.

Контролите на тимовете от efbet Лига

ЦСКА – София – Стал (Миелец) 1:1

1:0 Кръстев (27)
1:1 Хинокио (55)

Стартови състави:

ЦСКА – София: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 2. Юрген Матай, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 27. Мохамед Осман, 30. Яник Вилдсхут, 17.Бисмарк Чарлс, 14. Калоян Кръстев

Стал (Миелец): 1. Рафал Страцзек, 2. Албин Гранлунд, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Матеуш Зиро, 14. Кристиан Гетингер, 23. Мачей Домански, 10. Матеуш Мак, 11. Максимилиан Ситек, 20. Грегорж Томасиевич, 22. Коки Хинокио, 26. Аркадиуш Касперкиевич