Актуалният носител на Купата на Африка отпадна по срамен начин след бой от Кот д'Ивоар

Носителят на трофея от последното издание на Купата на африканските нации - Алжир, отпадна още в груповата фаза на настоящия турнир. "Пустинните лисици" се нуждаеха от задължителна победа в мача с Кот д'Ивоар, за да продължат на 1/8-финалите, но вместо това допуснаха заслужена загуба с 1:3. Така Рияд Марез, Райс М'Боли и компания завършиха на последно място в група "Е" с едва една точка и един отбелязан гол. "Слоновете" пък финишираха на първото място.

Франк Кесие (22'), Ибрахим Сангаре (39') и Никола Пепе (54') дадоха много удобен аванс на Кот д'Ивоар и едва след това алжирците се разиграха. Рияд Марез пропусна дузпа в 60-ата минута, а в 73-тата Софиан Бендебка все пак върна едно попадение. Алжир обаче така и не успя да стигне до втори гол и да постави под напрежение съперника, въпреки че имаше шансове за това. В 77-ата минута нов гол на Франк Кесие пък бе отменен заради засада. В добавеното време същото се случи и с попадение на Себастиан Алер.

На 1/8-финалите Кот д'Ивоар ще играе срещу друг от големите фаворити за трофея - Египет. Алжир пък си тръгва безславно от Камерун, въпреки че бе сочен за един от най-големите фаворити за трофея.

Алжир е третият носител на трофея, който опада още на първото стъпало на турнира, в който трябва да защитава отличието.