Две пропуснати дузпи не попречиха на Леверкузен да прекъсне негативната серия

След пет поредни мача без победа във всички турнири Леверкузен стигна до успех. "Аспирините" спечелиха с 2:1 гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) и се изкачиха на трето място в класирането.

Леверкузен си осигури успеха с два гола през второто полувреме. Роберт Андрих откри резултата в 51-ата минута, а Патрик Шик се разписа в 74-ата. За чешкия нападател това бе 18-о попадение в Бундеслигата през този сезон, като само Роберт Левандовски има повече от него. Борусия върна един гол 9 минути преди края чрез Нико Елведи.

Наставникът на домакините Ади Хютлер пусна новото попълнение Марвин Фридрих в титулярния състав като част от тройка в центъра на защитата. Тази отбрана бе подложена на натиск още в началото. Мьонхенгладбах разчиташе на контраатаки и при една от тях Нойхаус бе близо до откриване на резултата. Гостите отправиха повече удари през първото полувреме, но не затрудниха сериозно Зомер.

Дебютът на Фридрих се превърна в кошмар, след като неумело влизане в краката на Белараби доведе до дузпа в началото на второто полувреме. Зомер отрази удара на Шик от бялата точка, но при добавката Андрих се разписа. Чехът се реваншира за пропусната дузпа с отличен гол от пряк свободен удар. Елведи върна едно попадение и надеждите на Борусия. Гостите обаче получиха втора дузпа, която отново бе спасена от Зомер. Този път той отрази удар на Демирбай, но тимът му не успя да стигне дори до точка.