Спартак (Варна) стартира с победа в контролите, вкара 5 на Черноморец (Бургас)

Спартак (Варна) стартира с победа в контролите си през зимната пауза. Ден преди да заминат за Турция, момчетата на Васил Петров се наложиха с 5:0 над Черноморец (Бургас) в първата проверка на тима в КК “Албена”.

Васил Петров: Спартак (Вн) е на позиция, която е отговорна, имаме хубава сплав между млади и опитни

Тон на победата даде Янчо Андреев, който вкара от дузпа още в 5-ата минута за 1:0. 6 минути по-късно Георги Георгиев покачи, а Янчо Андреев добави втори гол към сметката в 26-ата минута за 3:0. Другите попадения паднаха през втората част. В 71-ата минута Мартин Янакиев се разписа за 4:0, а последният гол бе дело на едно от новите попълнения в отбора - молдовецът Лаур Кицану, в последните секунди на срещата.

“Соколите” заминават в понеделник за Турция, където ще се проведе следващия етап от подготовката им. В южната ни съседка варненци ще изиграят 4 контроли срещу чуждестранни тимове.