Холанд се развихри, а Борусия (Д) е все по-близо до Байерн

Борусия (Дортмунд) срази с 5:1 гостуващия Фрайбург в първи мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Ерлинг Холанд и Тома Мюние вкараха по два гола за "жълто-черните", които вече са само на 3 точки зад водача Байерн (Мюнхен). Едно попадение добави Махмуд Дахуд. За Фрайбург точен беше Ермедин Демирович

Домакините бяха пределно мотивирани да си отмъстят за загубата през есента и изграха много силно първо полувреме, в което вкараха три гола и до голяма степен убиха интригата. Отборът на Марко Розе обсади вратата на Фрайбург от самото начало и откри резултата в 14-ата минута след центриране от корнер на Юлиан Брант и точен удар с глава на Мюние.

Четвърт час по-късно двамата повториха упражението. Брант отново изпълни ъглов удар, а Мюние скочи най-високо в наказателното поле и не остави шансове на Бенямин Упхоф. Третият гол за "жълто-черните" падна точно преди почивката. Джуд Белингам пусна хитър пас към Холанд, който майсторски поведе топката и стреля в далечния ъгъл за 3:0.

През второто полувреме Фрайбург се опита да промени нещо и Грегор Кобел имаше доста работа. Стражът на Борусия спря Лукас Хьолер в 50-ата минута, а малко по-късно Донийл Мален пропусна да довърши гостите с четвърти гол. Вместо това, Ермедин Демирович върна едно попадение в 61-ата минута с добавка отблизо.

Гостите ставаха все по-агресивни и в 70-ата минута Кобел парира нов изстрел на Хьолер. Холанд вкара втория си гол в 75-ата минута след подаване на Махмуд Дахуд и безпощаден завършващ удар. До края срещата се доиграваше.

Във вторник Борусия ще гостува на Санкт Паули в осминафинал от турнира за Купата на Германия, а на 22 януари ще има визита на Хофенхайм в Будеслигата. Въпреки поражението, Фрайбург е 4-и в класирането.