Два гола преднина не бяха достатъчни на Фрайбург

Фрайбург изпусна трите точки в домакинството си на борещия се за оцеляване Арминия, като срещата завърши 2:2. Тимът на Кристиан Щрайх водеше с 2:0 в началото на второто полувреме. Яник Хаберер откри резултата още в шестата минута, а секунди след почивката корейският национал Ву-Йонг Джеонг удвои аванса. Масая Окугава върна едно попадение след час игра, а Бриан Ласме изравни три минути преди края на редовното време.

Фрайбург тотално доминираше през първото полувреме. Джеонг удари греда, а вратарят на гостите Стефан Ортега направи серия от спасявания. Ситуацията не се промени след почивката. Окугава върна Арминия в мача, въпреки че до тогава те бяха напълно надиграни. 25-годишният японец бе в основата на по-добрата игра на гостите до края. Той можеше да изравни малко след попадението си след индивидуален пробив, но стреля покрай вратата. Отборът от Билефелд вдигна нивото в последната част на двубоя и стигна до много ценна точка, след като резервата Ласме се разписа.