Буркина Фасо се върна в играта с победа над Кабо Верде

Още един мач от турнира за Купата на африканските нации завърши с един гол. Буркина Фасо се наложи с 1:0 над Кабо Верде и направи голяма крачка към класиране за фазата на директните елиминации. Единственото попадение в двубоя отбеляза Хасан Банде в 39-ата минута.

Буркина Фасо имаше и други добри положения, а Кабо Верде рядко стигаше до опасности пред вратата на Ерве Кофи, въпреки че владееше топката в по-голяма част от времето. Така двата тима се изравниха в класирането на група “А” с по 3 точки. Лидер с 6 пункта е Камерун, а на дъното е Етиопия с нулев актив.

Атаката за гола се разви по десния фланг, като Иса Каборе центрира, а вратарят Возиня закъсня с излизането си и Банде отбеляза с гърди. Преди това Каборе имаше претенции за дузпа, подминати от съдията.

Буркина Фасо игра без четирима основни футболисти, които дадоха положителни тестове за COVID-19. Един от отсъстващите беше звездата Бертран Траоре, но именно заменилият го в стартовия състав Банде се превърна в герой за тима.

След почивката Кабо Верде направи опит да стигне поне до равенство. Появата на Райън Мендес внесе известен импулс в действията на островитяните, а, единственото чисто положения за тях пропиля Жулио Тавареш.

В последния кръг от групата Буркина Фасо ще се изправи срещу Етиопия, а съперник на Кабо Верде ще е домакинът Камерун.