Кеймбридж на Димитър Митов на четвъртфинал след нов важен успех

Българският вратар Димитър Митов отново беше титуляр за Кеймбридж Юнайтед и помогна за победата с 2:1 над Портсмут в турнира "Папа Джоунс Трофи" или турнир за Купата на Лигата на Англия за отборите от Лига 1, Лига 2 и тези от U21-Лигата. Той идва дни след триумфа над Нюкасъл ФА Къп.

С този успех Кеймбридж продължава на четвъртфинал в турнира, като техен следващ съперник е Родъръм Юнайтед, на когото ще гостуват в периода 24-28 януари.

Харви Книбс вкара и двата гола за успеха на домакините от университетския център, като попаденията на централния нападател дойдоха в рамките на 9 минути през второто полувреме. Майкъл Джейкъбс осигури почетното попадение за "Помпи".

Домакините бяха по-добри в началните минути и първото положение беше пред Сам Смит, който засече центриране на Уес Хулахън. Вратарят Адам Бас обаче отрази с върха на пръстите си. В 10-ата минута отново Хулахън намере Книбс, чийто удар също беше уловен от вратаря. До края на първото полувреме гостите имаха две възможности, като в първия случай топката излезе в аут, а във втория Джейкъбс стреля лесно за българския вратар Митов.

Но в 50-ата минута Книбс вкара с удар извън наказателното поле по земята, а в 59-ата след нов пас на блестящия ирландски национал Хулахън се стигна до 2:0. Гостите върнаха гол 15 минути преди края, когато Джейкъбс беше останал сам на задна греда след изпълнение на ъглов удар и с глава вкара.

Финалните минути бяха с леко предимство за Портсмут, но веднъж Димитър Митов спаси, а и две топки бяха изритани извън целта.

Признание за страхотното представяне на Димитър Митов и възможност да бъде подкрепен