Нотингам напомни за себе си и изхвърли Арсенал

Нотингам Форест напомни за добрите си години и отстрани Арсенал в третия кръг на Купата на Англия. Втородивизионният тим спечели с 1:0 на "Сити Граунд". Единственото попадение в мача реализира Люис Грабън в 83-ата минута. Арсенал имаше предимство през първото полувреме, но след почивката домакините създадоха по-добрите положения и стигнаха до така желания гол.

В четвъртия кръг деветият в Чемпиъншип Нотингам отново ще е домакин на отбор от Висшата лига, като ще приеме Лестър. Арсенал, който е рекордьор по трофеи на ФА Къп с 14 отличия, отпада едва за втори път в третия кръг на турнира в последните 26 години и предишната загуба на този етап отново бе от Форест през 2018 г.

Микел Артета направи доста промени в състава, но на терена излязоха и играчи като Букайо Сака, Мартин Йодегор и Габриел Мартинели. Дебютантът за Нотингам Кийнън Дейвид създаде доста проблеми на защитата на съперника. Лондончани трудно създаваха положения, а след почивката Форест играеше все по-силно. Бернд Лено направи спасявания на два пъти, но трябваше да вади топката от мрежата си седем минути преди края, когато влезлият като резерва Грабън засече центриране на Бренън Джонсън.