Уест Хам пречупи Лийдс за втори път през сезона

Уест Хам надви Лийдс с 2:0 у дома и се класира за четвъртия кръг за Купата на Англия. Успехът на лондончани беше заслужен, но до последно крайният изход не беше сигурен, защото вторият гол падна чак в добавеното време и беше дело на Джаръд Боуен.

През първото полувреме пък се беше разписал Мануел Лансини (34’), като в тази ситуация имаше сериозни съмнения за засада, но ВАР потвърди решението на рефера.

Изглежда, че гостите бяха решили да запазят сили за битката си за оцеляване в Премиър лийг, тъй като мениджърът Марсело Биелса заложи от първата минута на трима тийнейджъри без необходимия опит в такива важни срещи - Люис Бейт, Лео Хьелде и Сам Грийнууд.

В същото време за Уест Хам стартираха само двама играчи със статут на дълбоки резерви - вратарят Алфонс Ареола и Райън Фредерикс.

За “чуковете” това е втора победа над Лийдс през сезона, след като те надделяха и с 2:1 като гости в среща от Премиър лийг. Само след седмица предстои нов сблъсък между двата тима - този за първенство в Лондон.

Нотингам отстрани Арсенал, Ливърпул и Тотнъм с победи (резултати от третия кръг на ФА Къп)