Нотингам отстрани Арсенал, Ливърпул и Тотнъм с победи (резултати от третия кръг на ФА Къп)

Още девет мача от третия кръг на ФА къп се изиграха днес. Голямата изненада бе победата на Нотингам над Арсенал с 1:0. Ливърпул и Тотнъм, който се поизмъчи, продължиха напред, а Уест Хам отстрани Лийдс.

Ливърпул се оказа догонващ на "Анфийлд" срещу третодивизионния Шросбъри, но стигна до успех с 4:1, въпреки че беше без доста от основните си играчи. Тотнъм имаше далеч повече проблеми срещу Моркамб. "Шпорите" губеха до 74-ата минута, когато Хари Уинкс изравни за 1:1. Лондончани в крайна сметка спечелиха с 3:1 след голове на резервите Лукас Моура и Хари Кейн.

Кеймбридж и Митов срещу тим от Чемпиъншип, големите се разминаха в четвъртия кръг на ФА Къп

В сблъсък на два отбора от Висшата лига Уест Хам надделя над Лийдс с 2:0. Мануел Лансини откри резултата в 34-ата минута с удар отблизо, а Джаред Боуен се разписа в самия край на срещата. Уулвърхамптън и Норич също се класираха за четвъртия кръг. "Вълците" спечелиха с 3:0 домакинството си на Шефилд Юнайтед, а "канарчетата" стигнаха до успех с 1:0 при гостуването си на Чарлтън. В първия мач за деня втородивизионният Лутън нямаше проблеми с Харогейт, който е две дивизии по-надолу, и го победи с 4:0.