Байерн се провали, но подобри два рекорда

Големият брой отсъстващи футболисти и многото пропуски през второто полувреме бяха основната причина за загубата на Байерн (Мюнхен) с 1:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) в първия за годината мач от Бундеслигата. Баварците не успяха да се справят с “жребчетата” за четвърти пореден път, а само през този сезон имат равенство и две загуби срещу този съперник, при голова разлика 2:8.

Въпреки поражението, Байерн записа две исторически постижения в снощния двубой. С гола на Роберт Левандовски в 18-ата минута грандът от Мюнхен изравни собствения си рекорд от брой поредни мачове в елита на германския футбол с поне едно попадение. Баварците са в серия от 65 мача, в които поразяват противниковата врата. Същото те сториха и между 2012 и 2014 година.

Срещу Борусия (М) нападателят Паул Ванер стана най-младият футболист, играл за Байерн в Бундеслигата. Талантът дебютира на 16 години и 15 дни, като само 14 дни не му стигнаха да подобри рекорда на Юсуфа Мукоко от Борусия (Дортмунд).

Левандовски пък вече има 20 гола през сезона в шампионата и пръв от всички футболисти в топ 5 първенствата на Европа стигна до тази кота. Най-близките преследвачи на поляка са Патрик Шик (Байер Л), Душан Влахович (Фиорентина) и Мохамед Салах (Ливърпул) с по 16 попадения.

Байерн беше спечелил 7 поредни победи във всички турнири, преди да дойде загубата от Борусия (Мьонхенгладбах). Тя е общо трета за мюнхенци в Бундеслигата. Другите две са от Айнтрахт (Франкфурт) и Аугсбург със същия резултат - 1:2.