И Марсилия се възползва от кризата в Бордо

Марсилия спечели с 1:0 гостуването си на Бордо и постигна втора победа от началото на календарната година, след като разгроми с 3:0 нискоразредния Шовини за Купата на Франция. Единственото попадение днес отбеляза Дженгиз Юндер в 37-ата минута. Турският национал наказа груба грешка на вратаря Беноа Костил и прати топката в мрежата.

С успеха Марсилия събра 36 точки и се утвърди на второто място в Лига 1. Тимът на Хорхе Сампаоли има 36 точки, а лидер е Пари Сен Жермен с 46. Бордо е непосредствено над зоната на изпадащите с едва 17 пункта. Жирондинци са отборът с най-много допуснати попадения от старта на сезона и им предстои трудна битка за оцеляване.

Гостите направиха доста пропуски още до почивката. Първо Амин Ари технично си освободи позиция за удар, но прати топката в аут, а след това удар на Бубакар Камара с глава срещна гредата. Футболистите на Бордо предимно се бранеха и почти не поглеждаха към вратата, пазена от Пау Лопес.

В 37-ата минута Костил изрита лошо топката и това доведе до бърза контра на ОМ. Юндер напредна между няколко защитници и с техничен удар откри резултата. Това беше пети гол през сезона в Лига 1 за турския нападател, който се разписа и срещу Шовини.

През второто полувреме Костил на няколко пъти се реваншира за грешката си при гола и направи добри спасявания, с които запази интригата. Бордо имаше една-единствена чиста възможност да изравни, но Пау Лопес отрази удара на Юи-Чо Хан.

Отборът на Владимир Петкович спечели само два от последните си 14 мача в първенството. По-любопитен факт, е че Марсилия спечели като гост на Бордо в първенството за първи път от 44 години.