Марсилия с безпроблемен успех за Купата на Франция

Марсилия стартира 2022 година с победа срещу петодивизионния Шовини за Куапата на Франция. Тимът на Марсело Биелса се класира за осминафиналите след успех с 3:0 като гост. Головете отбелязаха Аркадиуш Милик, Дженгиз Юндер и Амин Арит.

Интрига имаше дос редата на първото полувреме. В 29-ата минута обаче ОМ поведе с точен изстрел на Милик. Полякът опъна мрежата с акробатичен удар с левия крак и се реваншира за два пропуска по-рано. В 41-ата минута Жерсон намери на точката на дузпата Юндер и турчинът не сбърка. Крайното 3:0 оформи Амин Арит в 80-ата минута.

Друг отбор от петото ниво на френския футбол - Лина-Монлери, беше на прага на истински подвиг срещу Амиен. Домакините губеха с 0:3, след като получиха три гола за пет минути в началото на второто полувреме. Аматьорският тим обаче намери сили да стигне до равенство и отстъпи чак след изпълнение на дузпи.

На 1/16-финалите отпадна Бордо след загуба с 0:3 от Брест. Турнира напуснаха още Клермон и Страсбург.