Рен се провали срещу втородивизионния Нанси

Отборът на Рен отпадна на 1/16-финалите в турнира за купата на Франция след загуба с 5:4 след дузпи от втородивизионния Нанси. В редовното време срещата завърши 1:1.

Рен можеше да излезе напред в резултата още в 29-ата минута, но Сиру Жираси пропусна дузпа. Бретанци все пак поведоха в 58-ата минута с гол на Жереми Доку, но Микаел Бирон възстанови равенството 20 минути по-късно. При дузпите играчите на Рен пропуснаха три и вкараха три, докато играчите на Нанси бяха точни четири пъти, за да се класират напред.

Подобни проблеми като тези на Рен нямаше отборът на Монако, който надигра с 3:1 като гост втородивизионния Кивий Руен. Кевин Фоланд вкара два гола за монегаските, а резултатът в мача бе открит от Уисам Бен Йедер. За Кивий точен в края на първото полувреме бе Калуди Сидибе.