Ювентус с убийствена програма на старта на 2022 година

Ювентус ще трябва да използва добре почивката по празниците, защото му предстои убийствена програма през първите два месеца на 2022 година. "Бианконерите" ще трябва да изиграят 11 мача през януари и февруари, а много от тях ще бъдат изключително тежки сблъсъци.

"Старата госпожа" започва новата година с домакинство на Наполи на 6 януари, а само три дни по-късно трябва да пътува до Рим за сблъсък с Рома на Моуриньо. След това играчите на Масимилиано Алегри ще имат само три дни да се подготвят са мача за Суперкупата на Италия срещу Интер. Това означава, че торинци ще се изправят срещу три от най-добрите отбори в Италия в рамките само на 6 дни.

След това предстоят два наглед по-леки двубоя, но те са задължителни за спечелване от "бианконерите" - срещу Удинезе в Серия "А" на 15 януари и срещу Сампдория за Купата на Италия на 18 януари. След това отборът ще получи глътка въздух и 5 дни почивка, в които да се подготви за следващото голямо дерби срещу Милан на 23 януари.

През февруари програмата не става особено по-лесна за Юве. Месецът започва с домакинство на Верона на 6 февруари. Това изглежда наглед лесен двубой, но торинци със сигурност имат едно на ум след поражението от "Мастифите" през есента (1:2). Седмица по-късно "бианконерите" гостуват на друг корав съперник в лицето на Аталанта, а след това е дербито с Торино.

"Старата госпожа" ще трябва да опита да победи "Биковете" с минимален разход на усилия, защото само три дни по-късно отборът ще пътува до Испания за първия сблъсък с Виляреал от 1/8-финала в Шампионската лига. Тимът завършва февруари с гостуване на Емполи. И този мач изглежда по-лесен, отколкото е, особено имайки предвид, че Юве загуби от тосканци у дома през есенния полусезон.

Така Масимилиано Алегри ще има трудната задача внимателно да борави със състава си в този сгъстен цикъл, за да извлече максимума от тези двубои, без да преумори играчите си и да ги опази от контузии. Ювентус обаче няма право на много грешки след неубедителното представяне през първата част от сезона, в която успя да запише едва 34 точки и завърши годината на 5-ата позиция в класирането.