Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

ПСЖ вкара само три гола на отбор от пета дивизия

Пари Сен Жермен се класира безпроблемно за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция. Отборът на Маурисио Почетино победи с 3:0 петодивизионния Фени-Онуа, а два от головете бяха дело на Килиан Мбапе. Домакините се представиха достойно срещу звездния състав на парижани, който включваше още Серхио Рамос, Марко Верати, Мауро Икарди, Леандро Паредес и Кейлор Навас.

Мбапе спечели дузпа в 15-ата минута след индивидуален пробив и сам откри резултата от бялата точка. В средата на първото полувреме Мбапе беше задържан в пеналта и ПСЖ получи втора дузпа. Този път зад топката застана Икарди, който също не сбърка. В 51-ата минута Колин Дагба центрира по тревата за Мбапе и световният шампион оформи крайното 3:0.

В следващия кръг ПСЖ ще се изправи срещу Ван. Четвъртодивизионният тим, който през 2009 година игра финал за Купата на Лигата, стигна до тази фаза след победа с 4:0 над Уаскал.

На ранен етап от турнира отпаднаха Троа, Анже и Метц. Днес Анже загуби с 0:2 от петодивизионния Лина Монлери, а Метц отстъпи след изпълнение на дузпи на Бержерак от 4-а дивизия.

Марсилия нямаше проблеми срещу Кане Рошвил и спечели с 4:1 след хеттрик на Аркадиуш Милик. Най-убедителен беше тимът на Бордо, който съсипа Зоазиа с 10:0. четири от головете реализира Мбайе Нианг. За следващия кръг се класираха още Монако, Сент Етиен, Ланс, Монпелие, Реймс, Брест и Ница.