Нови грозни сцени и нов прекратен мач във Франция

Пореден мач във Франция бе прекратен заради грозни сцени по трибуните между фенове на двата отбора. Това се случи по време на сблъсъка между Париж ФК и Лион от 1/32-финала за Купата на Франция.

Проблемите между двете агитки започнаха на полувремето на мача при резултат 1:1. Тогава привържениците започнаха да се замерят с факли и бомбички, като опитаха да влязат и в ръкопашни схватки. Впоследствие част от феновете нахлуха и на терена и така попречиха подновяването на играта, а реферът и играчите на двата отбора се прибраха обратно в съблекалните.

Наложи се намесата на полицията, която да върне феновете на трибуните и да въдвори ред на стадиона. Дори и след като това се случи, мачът обаче така и не бе подновен, като тепърва ще се вземе решение как ще се процедира.

Иначе през първото полувреме Гаетан Лаура даде преднина на Париж още в 7-ата минута, а Муса Дембеле възстанови равенството в 44-ата.

Това е пореден мач във Франция, който не завършва заради инциденти с фенове. За втори път това се случва в двубой на Лион, след като на 21 ноември по време на срещата с Марсилия Димитри Пайе бе уцелен с бутилка в главата. "Хлапетата" отнесоха наказание да играят два мача без публика, а освен това бе отнета и точка от актива им.